Pierścionek do zadań specjalnych - wynalazek wrocławskich studentów
Projekt zwyciężył w trzeciej edycji konkursu Change IT na najlepszy studencki projekt innowacji społecznej. "Chodziło o stworzenie start-upu, który rozwiąże jakiś problem społeczny. My skupiliśmy się na bezpieczeństwie" - mówi Julia Zysiek ze zwycięskiej drużyny.
"Kiedy kobieta czuje się zagrożona w przestrzeni publicznej - czy to wracając z imprezy, czy z pracy, to może wcisnąć przycisk w pierścionku - wtedy dzięki aplikacji informacja trafi do bliskich albo osób, które znajdują się w otoczeniu - w zależności od konfiguracji aplikacji."
Twórcy zwycięskiego projektu dostali 5 tys. zł na rozwój projektu. "Pierścionek jest poręczny, wygodny i zawsze mamy go ze sobą. Przede wszystkim jest bezpieczny, bo wiele kobiet, gdy przeprowadzaliśmy badania, mówiły, że mają ze sobą gaz pieprzowy, ale nigdy by go nie użyły, bo się boja, że zrobią sobie krzywdę".
Twórcy Ring ON będą dalej rozwijać projekt. Chcą, by pierścionki trafiły do sprzedaży; szacują, że ich koszt jednego mógłby wynieść około 200-300 zł.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.