Karkonoskie schroniska w remoncie. „Musimy dostosować się do turystów"
Jak podkreśla w rozmowie z Radiem Wrocław Damian Hnatyk ze schroniska Strzecha Akademicka - jest coraz więcej wymagających turystów.
„Na przestrzeni lat widzimy, że turyści bardzo się zmieniają. Coraz mniej jest takich typowo górskich, którzy przychodzą i pytają o nocleg „na glebie”. Coraz więcej mamy zapytań o te pokoje z łazienkami" - mówi Damian Hnatyk.
Turyści oczekują przede wszystkim komfortu po wielogodzinnych i wyczerpujących wędrówkach po górskich szlakach:
Najwięcej dzieje się w Strzesze Akademickiej
Największy i najbardziej kosztowny remont przeprowadzany jest w Strzesze Akademickiej. Tam 22 pokoje zostaną nie tylko wyremontowane, ale też wyposażone w łazienki. Remont trwa od czterech lat, jednak w tym roku dzieje się najwięcej.
„Jest prowadzona termomodernizacja tego obiektu, czyli docieplenie. Zmniejszenie jego energochłonności, montowane są źródła ciepła, które mają certyfikaty unijne i w tej chwili montowane są pompy ciepła do podgrzewania wody. Będzie również fotowoltaika" - opowiada prezes spółki Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK Grzegorz Błaszczyk.
Samotnia przygotowuje się do otwarcia
To jednak nie jedyny obiekt, który przechodzi remont. W Samotni trwają przygotowania do otwarcia „Trwa wyposażanie zaplecza kuchennego w urządzenia, wyposażanie pokoi w łóżka i materace. Natomiast obiekt funkcjonuje, daje możliwość odpoczynku. Sale są wyposażone w krzesła i stoły. Jest możliwość skromnych posiłków, są i napoje", mówi Grzegorz Błaszczyk.
ZOBACZ TEŻ: Samotnia po prawie 58 latach zmienia właściciela
Tylko w tym roku PTTK na remont Strzechy Akademickiej przeznaczy 2,5 miliona złotych.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.