LSSE chwali się najlepszym wynikiem finansowym od lat
Miały się do tego przyczynić działania zmierzające do utworzenia trzech nowoczesnych parków przemysłowych w Miękini, Głogowie i Lubinie, liczne współprace podjęte w ramach klastrów branżowych, a także pozyskanie takich gigantów jak choćby firma Intel, która zamierza zainwestować na terenach legnickiej strefy ponad 20 mld złotych.
"Pamiętacie jak opowiadałem kilka lat temu, że największa inwestycja w historii to PepsiCo i byliśmy z niej tak bardzo dumni i że nic dwa razy w życiu się nie zdarza, przestaje marzyć po tym jak Intel chce zainwestować blisko 300ha to nie będzie inwestycja dla Legnicy, to będzie inwestycja dla całej Polski" - mówi Przemysław Bożek prezes LSSE.
Choć obszarowo to najmniejsza strefa w Polsce LSSE to dziś blisko 100 inwestorów, 1,5 tys. ha terenów inwestycyjnych, 12 mld złotych inwestycji i ponad 20 tys. miejsc pracy. Ale jak podkreśla dyrektor Aleksandra Jurkiewicz strefa to nie tylko inwestycje, ale także klastry branżowe i edukacyjne, które pomagają tworzyć sieć wymiany doświadczeń i realizować liczne projekty. "W departamencie klastrów funkcjonuje pięć, cztery branżowe i jeden, moim zdaniem, który stanowi spoiwo, jest to klaster edukacyjny. Zrzesza samorządy, szkoły, uczelnie wyższe, inwestorów oraz instytucje okołobiznesowe czyli łączymy potencjał gospodarczy i naukowy".
Legnicka Strefa nie zwalnia tempa zapowiedziała już także rozpoczęcie prac remontowych w budynku starej Poczty w Głogowie gdzie ma powstać Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego. Trwają już także prace związane z przygotowaniem blisko 25ha terenów pod budownictwo mieszkaniowe na terenach gmin Złotoryja i Przemków. Niebawem ma powstać także hala na potrzeby stacjonowania i szkolenia batalionu lekkiej piechoty 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.