Porażka reprezentacji. Grali koszykarze Śląska

PP/PAP | Utworzono: 2024-06-25 06:45
Porażka reprezentacji. Grali koszykarze Śląska - fot. wks-slask.eu

Polacy ponownie wystąpili bez Jeremy’ego Sochana z San Antonio Spurs, który do kadry dołączył w poniedziałek i jest na innym etapie przygotowań niż pozostali kadrowicze.

Podopieczni trenera Igora Milicica wygrywali w pierwszej połowie siedmioma punktami, ale po 20 minutach to rywale prowadzili 49:39.

Od początku trzeciej kwarty Polacy odrabiali straty głównie za sprawą kapitana Mateusza Ponitki oraz przy wsparciu AJ Slaughtera. Po 30 minutach Brazylijczycy nadal jednak mieli przewagę (66:59), a w czwartej odsłonie ją powiększyli - po serii 10:0 i rzutach Gui Santosa - wygrywali już różnicą 20 pkt.

Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród pokonanych był Mateusz Ponitka (19 punktów). Jakub Nizioł zdobył 6, a Adrian Bogucki 2 punkty.

Wcześniej biało-czerwoni ulegli Chorwacji 68:82 oraz w Pireusie Grecji 73:78.

W trakcie przygotowań do kwalifikacji olimpijskich nasza drużyna narodowa zagra także w Polsce - 28 czerwca w Katowicach zmierzy się z Nową Zelandią, a dzień później w Sosnowcu z Filipinami.

Podczas turnieju kwalifikacyjnego w Walencji (2-7 lipca) rywalami biało-czerwonych w pierwszym etapie będą Finowie i koszykarze Bahamów. Kwalifikację do igrzysk w Paryżu zdobędzie tylko jeden zespół.

Polska - Brazylia 75:91 (21:21, 18:28, 20:17, 16:25)

Polska: Mateusz Ponitka 19, Igor Milicic jr 13, Aleksander Balcerowski 7, Andrzej Pluta 7, Michał Sokołowski 7, Jakub Nizioł 6, Michał Michalak 5, Aleksander Dziewa 5, AJ Slaughter 4, Adrian Bogucki 2, Przemysław Żołnierewicz 0, Andrzej Mazurczak 0.

Najwięcej dla Brazylii: Bruno Caboclo 21, Joao Maozinha 18, Leonardo Meindl 15.