Pływaczka Juvenii Wrocław ze srebrnym medalem ME w sztafecie

BT, PAP | Utworzono: 2024-06-22 06:02
Pływaczka Juvenii Wrocław ze srebrnym medalem ME w sztafecie - (fot. Radosław Jóźwiak/PZP
(fot. Radosław Jóźwiak/PZP

Masiuk poprawił w finale swoje wyniki z eliminacji i półfinałów. Rekordzista Polski (24,63) do obrońcy tytułu i brązowego medalisty mistrzostw świata 2023, Apostolosa Christou stracił 0,24 s, ale wyprzedził drugiego z Greków Evangelosa Makrygiannisa o 0,11 s.

Drugi srebrny medal tego dnia wywalczyła mieszana sztafeta startująca w składzie: Mateusz Chowaniec, Kamil Sieradzki, Zuzanna Famulok i Kornelia Fiedkiewicz. Wyścig do samego końca dostarczał dużych emocji. Biało-czerwoni przed ostatnią zmianą spadli nawet na piąte miejsce. Kornelia Fiedkiewicz po wspaniałym finiszu wyprowadziła polski kwartet na drugie miejsce (3.26,53). Szybciej o 0,84 s popłynęli Węgrzy a trzecie miejsce zajęli Niemcy.

W piątkowych finałach wystąpiło jeszcze dwoje Polaków, którzy zajęli siódme miejsca. Na 100 m st. motylkowym Paulina Peda finiszowała z czasem 59,01. Konkurencję wygrała Belgijka Roos Vanotterdijk (57,47). Z kolei na 200 m st. dowolnym Kamil Sieradzki zanotował wynik 1.47,00. Dystans najszybciej pokonał mistrz Europy i mistrz świata Rumun David Popovici (1.43,13).

Biało-czerwoni w przedostatnim dniu imprezy będą mieli okazję poprawić swój dorobek. Do sobotnich finałów awansowali Adela Piskorska z trzecim czasem na 100 m st. grzbietowym, a bliźniacy Krzysztof i Michał Chmielewski na 200 m st. motylkowym mieli nieznacznie gorsze wyniki od mistrza olimpijskiego z Tokio Węgra, Kristofa Milaka. Z kolei Jan Kłusowski jest pierwszym rezerwowym na 50 m st. klasycznym.

Reprezentacja Polski dotąd wywalczyła w stolicy Serbii dziewięć medali. Jedyne złoto zdobył Andrzej Rzeszutek w skokach z trampoliny 1-metrowej, druga w tej konkurencji kobiet była Aleksandra Błażowska. Kolejne srebrne krążki zdobyli Masiuk na 50 m st. grzbietowym, mieszana sztafeta 4x100 m st. dowolnym i męska sztefeta 4x100 m st. dowolnym. Brązowe medale wywalczyli: Jakub Majerski na 100 m st. motylkowym, Adela Piskorska na 50 m st. grzbietowym, Jan Kałusowski na 200 m st. klasycznym, a także kobieca sztafeta 4x100 m st. dowolnym.