Do medalu zabrakło niewiele

BT, PAP | Utworzono: 2024-06-19 07:51
Do medalu zabrakło niewiele - fot. Klub Szermierczy Wrocławianie

40-letni Rajski zaczął od wygranej z Austriakiem Johannesem Poscharnigiem 15:7 w 1/32 finału, w kolejnej rundzie pokonał 15:7 Dmytro Czuczukało z Ukrainy, a w 1/8 finału zwyciężył Węgra Andora Istvana Mihalyia 15:11.

O wejście do strefy medalowej siedmiokrotny mistrz Polski walczył z trzecim w światowym rankingu mistrzem globu Włochem Tommaso Marini i przegrał 14:15.

Michał Siess (AZS AWFiS Gdańsk) dzięki udanym występom w eliminacjach grupowych był zwolniony z 1/32 finału, a w następnym etapie przegrał z Izraelczykiem Razem Gorenem 12:15 i uplasował się na 19. pozycji, ex aequo z Janem Jurkiewiczem.

Zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu, także zwolniony z pierwszej fazy walk pucharowych, w 1/16 finału uległ Belgowi Stefowi Van Campenhoutowi 9:15.