TOP5 dolnośląskich grup tanecznych (GŁOSOWANIE)
Głosowanie potrwa do soboty 22 czerwca 2024, do godziny 14:30. Raz na dobę można oddać głos. Zwycięża grupa, która uzbiera najwięcej punktów. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
TOP5 Radia Wrocław - słuchajcie zawsze w soboty od 11:00 do 15:00
Ten plebiscyt już się zakończył
-
-
-
-
-
Złote Dzieci - GoldArt Legnica
Lista nagród i wyróżnień na krajowych i zagranicznych festiwalach jest bardzo długa. Jednak członkowie zespołu Złote Dzieci - GoldArt Legnica do kolekcji zdobytych pucharów i statuetek podchodzą z dużą rezerwą. Bo to tylko pretekst, by się spotykać, rozwijać. przeżywać wielkie emocje, a przede wszystkim... tańczyć. Ta historia zaczęła się wiele lat temu na jednym z legnickich podwórek. Monika Kuligowska była wtedy 14-latką zakochaną w muzyce disco. Nie miała gdzie tańczyć, więc wyciągnęła skądś starego boomboxa i koło trzepaka zorganizowała pierwsze zajęcia ze swoimi koleżankami. Tak powstał zespół "Złote Dzieci". Zespół przez który przewinęły się tysiące miłośników tańca.
Cykady z Przemkowa
Cztery grupy wiekowe, ale jeden zespół. Łącznie blisko setka dzieciaków. Razem trenują, jeżdżą na festiwale, a w wolnych chwilach spotykają się także poza zajęciami. Nie straszny im żaden styl muzyczny - próbują swoich sił zarówno w disco, w hip-hopie jak i w tańcu współczesnym. W swoich choreografiach skupiają się nie tylko na krokach i nienagannej technice, ale przede wszystkim na tym, by opowiedzieć historię. Nad wszystkimi choreografiami, a także unikalnymi strojami ciężko pracuje prowadząca zespół - nazywana przez podopiecznych drugą mamą - Joanna Więckowska. Zespół Cykady działa od ponad 20 lat przy Przemkowskim Domu Kultury.
Studio Tańca „Staccato” z Bystrzycy Kłodzkiej
Studio działa przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej, w którym bez ograniczeń wiekowych można trenować taniec towarzyski, balet, hip-hop, taniec współczesny, latino solo, high heels, bachatę, salsę i taniec użytkowy. Instruktorką jest Magdalena Scelina, która tańczy od 28-lat, a bystrzyckie studio tańca prowadzi od 18 lat. Tancerze, którzy trenują pod jej okiem startują na ogólnopolskich turniejach i osiągają sukcesy, występują też na licznych gminnych wydarzeniach. Jak mówią uczestnicy zajęć, jest na nich dużo śmiechu, a sam taniec pozwala im się otworzyć i wyrażać emocje.
Grupa taneczna Zgraja
Grupa taneczna Zgraja, to we Wrocławiu już legenda. Powstała w 1986 roku. Przez wiele lat Zgraja była zespołem Tańca i Piosenki, ale od 2010 grupa skupia się już tylko na tańcu. W codziennych zajęciach uczestniczy około 120 osób w wieku od 6 do 18 lat, dla których taniec jest wielką pasją.
Coma z Nowej Rudy
COMA to jedna z grup tanecznych działających w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie. Obejmuje kilka grup wiekowych oraz różne style taneczne. Z biegiem lat na na prowadzenie pod względem popularności wysunął się jednak hip-hop. Jak mówią uczestniczki zajęć - szczególnym wyróżnikiem jest ich podejście. Wolą na jakość, a nie ilość. W konkursach chcą się dobrze bawić i czerpać satysfakcję z tańca, niekoniecznie oczekując podium. W swoich choreografiach stawiają na oryginalność, a nie zawsze standardowe kroki. Muzyka również odbiega od popularnych kawałków.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.