Szczypiorniści Zagłębia Lubin zostają w Superlidze

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-05-29 06:11
Szczypiorniści Zagłębia Lubin zostają w Superlidze - fot. zaglebie.lubin.pl

Zagłębie zaczęło, a bramkę rzucił Piotr Rutkowski. Goście wyrównali chwilę później, ale znów trafił rozgrywający Miedziowych. Po pięciu minutach obie drużyny miały na swoim koncie po trzy trafienia, a kibice byli świadkami wyrównanej potyczki. Kilka minut później lubinianie odskoczyli rywalom na dwie bramki – 5:3, ale Padwa cały czas była w grze. Gospodarze swoją przewagę zaczęli budować chwilę później, przed upływem kwadransa wygrywali 10:6, a pięć minut później było już 15:9. Przed przerwą ta przewaga jeszcze wzrosła, w czym duża zasługa Marcina Schodowskiego, który bronił kolejne rzuty rywali. Do szatni lubinianie schodzili prowadząc bardzo wyraźnie i już po pierwszej połowie byli blisko utrzymania.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Miedziowych, którzy zaraz po przerwie jeszcze powiększyli swoją przewagę. Pięć minut po zmianie stron na tablicy wyników było 24:12 dla Zagłębia, które praktycznie już mogło być pewne utrzymania. Swój kunszt pokazywał Jan Czuwara, ale cały lubiński zespół prezentował się dobrze i nie zamierzał zwalniać tempa. Lubinianie wygrali bardzo pewnie i utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zagłębie Lubin – Padwa Zamość 38:28 (20:11)

Najwięcej bramek – dla Zagłębia: Jan Czuwara 7, Mateusz Drozdalski, Paweł Kałużny i Piotr Rutkowski po 5; dla Padwy: Hubert Obydź 5, Gabriel Olchwiruk i Mateusz Morawski po 4.

Pierwszy mecz: Padwa – Zagłębie 29:29. Zagłębie utrzymało się w ekstraklasie.