Głogowianie kończą rozgrywki bez medalu

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2024-05-26 08:00
Głogowianie kończą rozgrywki bez medalu  - fot. materiały prasowe Orlen Superligi

Po przegranym wyraźnie pierwszym meczu u siebie, zespół Vitalija Nata nie był faworytem rewanżu. Głogowianie dodatkowo skomplikowali sobie i tak niełatwą sytuację przez swoją indolencję strzelecką. Chrobry pierwszą bramkę w Zabrzu zdobył dopiero w 14 minucie, gdy przegrywał już 0:7. Co prawda później spotkanie wyrównało się, ale fatalny początek w wykonaniu gości był kluczowy dla losów meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:8 dla Górnika. W drugiej głogowianie zmniejszyli stratę do gospodarzy, ale to zabrzanie w dalszym ciągu kontrolowali przebieg meczu. Podopieczni Tomasza Strząbały utrzymywali bezpieczną 5-6 bramkową przewagę. Mimo, że zespół z Dolnego Śląska drugą część meczu wygrał różnicą trzech goli, to ostatecznie pewnie triumfował Górnik, który zapewnił sobie trzecią lokatę w rozgrywkach.

Drugi mecz o 3. miejsce: Górnik Zabrze - KGHM Chrobry Głogów 33:27 (17:8)

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 2-0 dla Górnika, który wywalczył brązowy medal.

Górnik: Ligarzewski, Wyszomirski – Szyszko 4, Tokuda 3, Morkovsky 4, Krępa 1, Artemenko 6, Krawczyk, Mauer, Ivanović 3, Bogacz, Minotskyi 7, Kaczor, Ilchenko 3, Przytuła 2.

Chrobry: Stachera, Dereviankin – Grabowski 7, Strelnikov, Wrona, Zieniewicz 3, Kosznik 1, Orpik 2, Jamioł 5, Dadej 4, Matuszak 1, Styrcz, Wiatrzyk, Paterek 1, Hajnos, Skiba 3.