Śląsk od porażki rozpoczyna półfinały

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-05-19 17:06
Śląsk od porażki rozpoczyna półfinały - fot. wks-slask.eu

W pierwszych minutach WKS miał duże problemy z atakiem pozycyjnym i jedyne punkty zdobywał po stratach rywali. W szeregach przeciwnika świetnie rozpoczął Benedek Varadi (8 oczek w 5 minut) i gospodarze szybko zbudowali dwucyfrową przewagę. Bardzo dobrą zmianę i kilka punktów dał Łukasz Kolenda, ale po 10 minutach Trefl prowadził 18:11.

Po krótkiej przerwie Kolenda nadal rzucał jak natchniony i miał już 10 oczek na koncie, ale sopocianie także mieli rezerwowego, który robił różnicę – Jarosława Zyskowskiego. Trójkolorowi nadal mieli kłopoty z organizacją gry w ataku, do których doszły problemy ze stratami (9 do przerwy), skutecznością (13% za trzy) i zbiórką (tylko jedna w ataku). W pierwszej połowie wszystkie atuty wrocławian zostały ograniczone i po dwóch kwartach Trefl prowadził aż 41:24.

Trzecia część gry musiała być punktem zwrotnym, by WKS jeszcze powalczył w tym meczu o zwycięstwo. Niestety zdeterminowany Trefl cały czas powiększał przewagę, która w pewnym momencie wynosiła aż 24 punkty. Podopieczni Miodraga Rajkovicia nie potrafili znaleźć odpowiedzi na agresywną obronę i dynamiczną ofensywę przeciwnika. Przed ostatnią kwartą żółto-czarni mieli 20 punktów zaliczki (58:38).

W pewnym momencie za sprawą kilku celnych rzutów Gołębiowskiego udało się Śląskowi odrobić część strat. Szybka odpowiedź Zyskowskiego wybiła jednak z głowy wrocławianom myśli o pogoni za wynikiem. Wygrana Trefla ani przez moment nie była zagrożona – drużyna Żana Tabaka ostatecznie zwyciężyła 78:54, obejmując prowadzenie w półfinale.

Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 78:54 (18:11, 23:13, 17:14, 20:16).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Trefla. Drugi mecz we wtorek w Sopocie.

Punkty:

Trefl Sopot: Jarosław Zyskowski 15, Benedek Varadi 13, Paul Scruggs 10, Jakub Schenk 9, Geoffrey Groselle 9, Aaron Best 8, Mikołaj Witliński 8, Andy Van Vliet 4, Jakub Musiał 2, Miłosz Toczek 0, Filip Gurtatowski 0.

Śląsk Wrocław: Łukasz Kolenda 10, Jakub Nizioł 7, Daniel Gołębiowski 7, Arciom Parachouski 6, Angel Nunez 4, Hassani Grevett 4, Marek Klassen 4, Dusan Miletic 4, Saulius Kulvietis 4, Aleksander Wiśniewski 2, Mateusz Zębski 2.