Zagłębie zdobyło Łódź

Robert Radczak, BT | Utworzono: 2024-05-12 17:01 | Zmodyfikowano: 2024-05-12 17:03
Zagłębie zdobyło Łódź - fot. Zagłębie Lubin Facebook

Zagłębie pojechało do Łodzi, by przedłużyć zwycięską passę i w pierwszej połowie bezlitośnie wypunktowało widzewiaków. Bo choć gospodarze mieli optyczną przewagę, to kontrataki lubinian dały im dwa gole. W 27 minucie wynik otworzył Mateusz Wdowiak, który przejął piłkę na własnej połowie, lewą stroną uciekł obrońcy i w sytuacji sam na sam pokonał płaskim strzałem przy prawym słupku pokonał Rafała Gikiewicza.

Dwie minuty później podobnie zachował się Kacper Chodyna, który, po prostopadłym podaniu, prawą stroną wbiegł w pole karne Widzewa i nie dał bramkarzowi szansy na obronę jego strzału. W 43 min. szansę na trzeciego gola miał Tomasz Makowski, ale po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. A tuż przed gwizdkiem do siatki ponownie trafił Chodyna, ale sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał.

W przerwie trener łodzian Daniel Myśliwiec dokonał dwóch zmian w ofensywie i już w 49 minucie jego podopieczni zdobyli kontaktowego gola. Tym razem to Widzew wyprowadził kontratak, a w polu karnym Zagłębia znakomicie spisał się wprowadzony Andrejs Ciganiks, który ograł obrońców i pokonał Sokratisa Dioudisa. Gospodarze szukali okazji do wyrównania, ale byli nieskuteczni. Za to w doliczonym czasie gry trzeciego gola zdobyli goście, po tym jak wprowadzony w drugiej połowie Marko Poletanowić strzałem z woleja sprzed pola karnego trafił w słupek, po czym piłka wpadła do siatki i mecz zakończył się zwycięstwem Zagłębia.

Widzew Łódź - KGHM Zagłębie Lubin 1:3 (0:2)

Gole: 0:1 Mateusz Wdowiak (27), 0:2 Kacper Chodyna (29), 1:2 Andrejs Ciganiks (49), 1:3 Marko Poletanovic (90+1).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Tomasz Makowski, Mateusz Grzybek.

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń). Widzów: 17 198.

Widzew Łódź: Rafał Gikiewicz - Mato Milos, Mateusz Żyro, Juan Ibiza (46. Andrejs Ciganiks), Luis da Silva - Kamil Cybulski, Dominik Kun, Fran Alvarez, Noah Diliberto (84. Dawid Tkacz), Antoni Klimek (63. Fabio Nunes) - Jordi Sanchez (46. Imad Rondic).

KGHM Zagłębie Lubin: Sokratis Dioudis - Bartłomiej Kłudka, Michał Nalepa, Aleks Ławniczak, Mateusz Grzybek (63. Luis Mata) - Kacper Chodyna (85. Patryk Kusztal), Damian Dąbrowski, Marek Mróz (68. Marko Poletanovic), Tomasz Makowski, Mateusz Wdowiak (68. Tomasz Pieńko) - Dawid Kurminowski (85. Juan Munoz).