UPWr otworzył akademik po remoncie. Nowością są pokoje... koedukacyjne
– W pierwszej kolejności będziemy kwaterować naszych studentów, a jeśli zostaną wolne pokoje zaprosimy żaków z innych uczelni – mówi Marcin Dynia, dyrektor Centrum Zarządzania Budynkami UPWr.
Zamiast kilkuosobowych pokoi i wspólnych łazienek w „Arce” powstały pokoje 2-osobowe z aneksami kuchennymi i łazienkami, czyli małe, niezależne mieszkania oraz pokoje jednoosobowe z łazienkami, które wspólne kuchnie, mają na każdym piętrze.
Cały obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – z myślą o studentach z niepełnosprawnościami na pierwszym piętrze akademika powstały samodzielne, 1-osobowe pokoje i – co najważniejsze – przebudowano wejście do budynku.
– Przebudowano i wyposażono również wspólne części. Mamy część rekreacyjną ze stołem do tenisa stołowego, urządzeniami siłowymi oraz salę do ćwiczeń. Jest strefa relaksu z wygodnymi sofami, hamakami, stołem bilardowym i sala TV. Jest też oczywiście przestronny pokój nauki – wylicza Lidia Kaczmarek, kierownik Domu Studenckiego „Arka”. Dodaje, że w akademiku położono duży nacisk na ekologię. W częściach wspólnych będzie dużo kwiatów, a w każdym pokoju z aneksem kuchennym oraz we wspólnych kuchniach - pojemniki umożliwiające segregację śmieci.
Wybudowany w 1978 roku akademik wymagał również przebudowy i dostosowania do najnowszych wymogów przeciwpożarowych. Wykonano m.in. nowy system oddymiania klatek schodowych, przystosowano jedną z wind do potrzeb ekip ratunkowych i wybudowano buforowy zbiornik na wodę.
Nowością w akademikach są dwuosobowe pokoje koedukacyjne wyposażone w podwójne łóżko. O przyznanie miejsca w takim pokoju mogą się ubiegać zarówno małżeństwa jak i pary studenckie.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.