Historia nie/oczywista - 200 lat Muzeum Książąt Lubomirskich

Piotr Osowicz, BM | Utworzono: 2024-03-09 06:00 | Zmodyfikowano: 2024-03-08 17:04
Historia nie/oczywista - 200 lat Muzeum Książąt Lubomirskich - fot: materiały prasowe
fot: materiały prasowe

Na potrzeby ekspozycji Salę pod Kopułą Zakładu Narodowego zaaranżowali między innymi znani wrocławscy artyści: Olaf Brzeski i Paweł Baśnik. A o tym co zobaczymy na wystawie opowiada Katarzyna Uczkiewicz, rzeczniczka Ossolineum:

„Zobaczymy dzieła najwybitniejszych twórców, zarówno tych dawnych jak i twórców współczesnych. Takie nazwiska jak Rembrandt czy Durer, Bruegel, miłośnikom sztuki mówią wszystko. Dodatkowe trochę mniej znane dzieła sztuki, ale nie mniej niezwykłe. Na przykład pierwszy namalowany w Polsce portret czyli epitafium Jana z Ujazdu”

- Nie znaczy że zapominamy o współczesnych twórcach - dodaje Katarzyna Uczkiewicz:

„Sztuka współczesna ..ponieważ sztuka nie/oczywista to jest historia 200 letniego muzeum opowiedziana przez współczesnych artystów np. Olaf Brzeski, ale także nawiązujące do zaginionej kolekcji Lubomirskich dzieło Geta -Stankiewicza, oraz Jerzego Kosałki, wrocławskiego artysty a więc melanż sztuki dawnej i współczesności w pięknym barokowym wnętrzu Ossolineum.”

W sobotę i niedzielę, 9 i 10 marca, podczas weekendu otwarcia, zaplanowano oprowadzania kuratorskie po wystawie, prezenty i niespodzianki. Wstęp na podstawie bezpłatnego biletu wydawanego w Info Punkcie na parterze Ossolineum, (wejście od ul. Grodzkiej).


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.