Nieukończone Życia
W obliczu horroru artyści wciąż starali się wyrażać siebie poprzez literaturę, muzykę, sztuki wizualne i performatywne. - Żyli w świecie upadłych wartości. - To część historii, którą musimy pamiętać - powiedziała Radiu Wrocław Bente Kahan:
- Dla nas w Fundacji Bente Kahan jest ważne, aby powiedzieć, że zagłada Żydów była nie tylko w Polsce. To była cała Europa. I to nie jest tak, że ta historia jest nie tylko Polski, jest wspólna. Czy będzie lepsza przyszłość? Musimy uczyć tego, co było.
Ekspozycja przedstawia biogramy wyjątkowych artystów oraz wybrane dzieła sztuki, które powstały w czasie panowania nazistów. Proj, w pięciu wersjach językowych, można też znaleźć na stronie nieukonczonezycia.pl. Dzisiaj w Ratuszu, wśród zwiedzających, było sporo młodych ludzi:
- Przypomina o tym co ludzie ludziom potrafią zrobić i jak straszne piekło człowiek może zgotować drugiemu człowiekowi. I aby więcej się nie wydarzyło to, a jak widzimy wydarza się i niestety będzie się wydarzać.
Podczas sobotniego wernisażu Bente Kahan wystąpiła z przejmującym koncertem, który muzycznie dopełnił artystyczną całość ekspozycji.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.