Budowa nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu wkracza w kolejny etap
Koncepcja architektoniczna nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu została przeanalizowana, zweryfikowana i nie budzi wątpliwości - powiedział Radiu Wrocław główny projektant obiektu Zbigniew Maćków. Nad przygotowaniem dokumentacji pracuje ogromny zespół specjalistów, podkreśla znany wrocławski architekt:
"W tej chwili po stronie projektowej jest prawie setka projektantów z 37. specjalizacji, od takich podstawowych jak architektura i konstrukcje, po bardzo specjalistyczne, jak radiologia izotopy. Wszyscy jednoznacznie wypowiedzieli się na temat tej koncepcji, ona jest najbardziej odpowiednia do tego zamierzenia."
O kolejnych krokach mówi przedstawiciel firmy PORR Ireneusz Kordalski:
"Osiągnęliśmy kamień milowy numer jeden i numer dwa, zgodnie z umową, która łączy strony. Jesteśmy w fazie projektowej, przygotowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, jest to kamień milowy numer trzy. Na terenie inwestycji cały czas trwają prace archeologiczne."
Projekt budowlany ma być gotowy na początku przyszłego roku. Kolejny krok to uzyskanie pozwolenia na budowę.
Zastępca dyrektora Dolnośląskiego Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii dr Paweł Zawadzki podkreśla, że wszystko idzie zgodnie z planem:
"Na dzisiaj idzie świetnie, to co mieliśmy zaplanowane zrealizowaliśmy. My nawet czujemy, że jest kilka tygodni do przodu, w stosunku do harmonogramu. Moment wejścia na placu budowy, już rozpoczęcie budowy, wydaje się dzisiaj niezagrożone."
Prace budowlane na Złotnikach mają rozpocząć się w sierpniu przyszłego roku. Placówka ma być gotowa do 2028 roku. Nowy szpital będzie miał powierzchnię ponad stu tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja pochłonie ponad miliard złotych.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.