Polityczne Potyczki: Radni odchodzą od Jacka Sutryka. Kiedy poznamy kontrkandydatów?
Gośćmi programu byli: Mateusz Masłowski (Polskie Stronnictwo Ludowe, Trzecia Droga), Jerzy Michalak (Bezpartyjni Samorządowcy), Michał Kurczewski (Prawo i Sprawiedliwość), Michał Młyńczak (Platforma Obywatelska), Aleksander Obłąk (Nowa Lewica), Paweł Przystawa (Konfederacja).
Kolejni radni odchodzą z klubu prezydenta Jacka Sutryka. W radzie miejskiej najpierw powstał klub Platformy Obywatelskiej, a ostatnio także dwóch radnych Lewicy postanowiło wyjść z klubu skupionego wokół włodarza stolicy Dolnego Śląska.
Aleksander Obłąk mówi, że to naturalny ruch przed wyborami samorządowymi:
Michał Młyńczak powiedział, że Platforma Obywatelska jest rzetelnym partnerem dla prezydenta Wrocławia. Dodał jednak, że tak duża partia, jak PO, powinna mieć własnego kandydata w wyborach:
Michał Kurczewski uważa, że Jacek Sutryk zniechęcał do siebie nie tylko mieszkańców Wrocławia, ale też swoich politycznych sojuszników. Tłumaczy, że to dobra wiadomość dla Prawa i Sprawiedliwości:
Jerzy Michalak mówi wprost, że Jacek Sutryk nie jest dobrym prezydentem:
Mateusz Masłowski dodaje, że na razie Trzecia Droga nie podjęła decyzji, czy wystawi własnego kandydata, czy wesprze wystawionego przez swoich koalicjantów:
Paweł Przystawa mówi, że na 100% Konfederacja będzie miała kandydata w wyborach na prezydenta Wrocławia:
Sejm przyjął w czwartek ustawę o ochronie odbiorców energii, która ma obowiązywać przez I połowę 2024 r. Na ostatnim etapie prac do ustawy wprowadzono poprawkę, która obejmuje ceną maksymalną energii elektrycznej małe i średnie przedsiębiorstwa oraz rolników.
Mateusz Masłowski wskazuje, że Zjednoczona Prawica podczas swoich rządów popełniła sporo błędów, dlatego teraz trzeba chronić Polaków przed ogromnymi rachunkami:
Michał Kurczewski zgadza się, że nie można mrozić cen w nieskończoność. Tłumaczy, że "ochrona" Polaków tylko przez pół roku, brzmi trochę tak, jakby tania energia była tylko do kolejnych wyborów:
Michał Młyńczak uważa, że nowy rząd znajdzie sposób na uregulowanie tych cen. Dodał, że potrzeba kompleksowej polityki energetycznej:
Aleksander Obłąk mówi, że te ceny trzeba zamrozić, bo nie obywatele nie mogą zostać z wysokimi rachunkami. Dodaje, że PiS nie poradził sobie z tym problemem w ostatnich latach:
Paweł Przystawa wskazuje na błędy po obu stronach politycznej sceny. Wskazuje, że Konfederacja ma pomysł na obniżenie cen prądu:
Jerzy Michalak przypomina, że każda tarcza i każde działanie osłonowe i tak jest z kieszeni podatników:
Posłuchaj całej debaty:
cz.1
cz.2
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.