Specjaliści z kliniki urologii będą dzielić się robotem z chirurgami
Jak mówi dr Julia Rudno-Rudzińska, z-ca kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego kolejni pacjenci są kwalifikowani do zabiegu:
- Właściwie zakwalifikowani mogą być wszyscy pacjenci z rozpoznaniem raka jelita grubego. Uruchomiliśmy specjalne konsultacje jak również specjalny numer telefonu pod którym można się dowiedzieć, jak można zostać zakwalifikowanym. Odpowiadamy tam też na pytania związane z kwestiami formalnymi.
W ramach kampanii „Robot nie rak” pacjenci mogą uzyskać odpowiedzi na najważniejsze pytania pod numerem tel. 789 044 288.
Do tej pory z robota da Vinci w klinice przy Borowskiej we Wrocławiu korzystali chorzy z rakiem prostaty. Specjaliści z kliniki urologii, w ciągu zaledwie kilku miesięcy, wykonali już ponad sto takich zabiegów. Teraz będą dzielić się robotem z chirurgami. To oznacza, że przy robocie może zrobić się tłoczno, przyznaje zastępca kierownika Klinika Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej dr Julia Rudno-Rudzińska"
- Nasza sala robotowa będzie pracowała i rano i po południu, więc będzie to wykorzystanie maksymalne. Liczymy też trochę na to, że tych zabiegów będzie na tyle dużo, że będziemy mogli zacząć się starać o kolejny system robotyczny. Na razie będziemy musieli się dzielić.
W kolejce już czekają ginekolodzy, którzy mają kwalifikować pacjentki po nowym roku.
POSŁUCHAJ RADIOWEGO ODDZIAŁU RATUNKOWEGO:
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.