TOP5 organizacji pomagających zwierzętom [POMOC]
Poznajcie też ludzi, którzy nie są obojętni na losy zwierząt - porzuconych, cierpiących, szukających domu i opieki. Ci ludzie albo wypełnić swoja misje też potrzebują naszej pomocy. Oczywiście głosowanie nie oznacza, że wsparcie trafi tylko do zwycięzcy plebiscytu.
Głosowanie potrwa do soboty 9 grudnia 2023, do godziny 15:30. Raz na dobę można oddać głos. Zwycięża organizacja, która uzbiera najwięcej punktów. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
Matuzalki
Za Rakowem pod Oleśnicą, w lesie stoi niewielkie gospodarstwo. mieszka w nim kilkadziesiąt szczęśliwych psów. To siedziba Fundacji Pomocy Zwierzętom "Matuzalki". Prowadzą ją Elżbieta Platt i Miron Chmielewski. Czworonogom pomagali od lat. Szczególnie tym w podeszłym wieku. W Rakowie stworzyli prawdziwą ostoję dla psów. Opiekują się głównie tymi starszymi i schorowanych. Nie trzymają ich w boksach. Wszystkie czworonogi biegają po kilku hektarowym terenie, a wieczorem kładą się spać do ocieplanych pomieszczeń. Są kochane i mają doskonałą opiekę. Matuzalki współpracują z gminą, interweniując tam gdzie czworonogom dzieje się krzywda. Potrzebują: dobrej jakości kalorycznej karmy dla starszych psów.
Tara
131 koni, około 50 kotów, kilkanaście psów, świnia, osioł, kozy... Lista podopiecznych ośrodka dla zwierząt w Piskorzynie k. Wińska jest długa. Zazwyczaj czworonogi, które tam trafiają, pozostają w schronisku aż do śmierci. Scarlett Sziłogajtis, pomysłodawczyni, założycielka i szefowa ośrodka szacuje, że od 1995 roku wspólnie z wolontariuszami dała godną starość tysiącom zwierzaków.
Potrzebują przede wszystkim siana, słomy i... trocin. To z myślą o koniach, ale potrzebne jest też wsparcie dla mniejszych zwierząt, psów i kotów.
Ekostraż
Ekostraż to działająca od 2009 roku organizacja pozarządowa i ośrodek rehabilitacji małych zwierząt chronionych. Pomaga psom, kotom, gryzoniom, ale też jenotom czy ptakom; Szczególnym elementem ich działalności jest pomoc jeżom, które rehabilitują, a następnie wypuszczają na wolność. W ekipie Ekostraży działają przede wszystkim wolontariusze, ale są też m.in. osoby upoważnione do interwencji na rzecz zwierząt, technicy weterynarii i behawioryści.
Organizacja zbiera: Wysokogatunkowe karmy dla kotów i psów, żwirek dla kotów, podkłady higieniczne 90x60, rękawiczki nitrylowe lub lateksowe, kapsułki do prania, worki na śmieci, koce polarowe, szare gazety i papierowe ręczniki kuchenne, środki czystości i do dezynfekcji
Legnickie SOS dla zwierząt Psiakot
To założona w 2015 roku nieformalna grupa kilkunastu osób, karmicielek i miłośniczek zwierząt, którym leży na sercu los bezdomnych zwierząt. Pomagają głównie wolnożyjącym kotom, które dokarmiają, sterylizują i leczą, a tym najbardziej potrzebującym dają schronienie i za pośrednictwem strony Psiakotowe Adopcje szukają stałego domu. Są też aktywnymi wolontariuszkami w legnickim schronisku dla bezdomnych psów. Zachęcają do odwiedzin i spacerów z psiakami, ale także aktywnie angażują się w znalezienie im nowego opiekuna. Pomagać czworonogom mogą dzięki organizowanym cyklicznie od dwóch lat licytacjom, które tylko w tym roku pozwoliły dzięki hojności darczyńców wykarmić i objąć opieką weterynaryjną ponad 400 kociaków. Pod młotek legniczanie przekazują nawet... słoiki z ogórkami. Potrzebne są: domki styropianowe dla wolnożyjących kotów, podkłady, mleko dla kociąt, karma z dużą zawartością mięsa, Dla psów ze schroniska, które odwiedzają i wspierają, słoma i Koce!!!! Oczywiście pełnowartościowa karma smycze, obroże.
Omyczek
W Dzierżoniowie niektórzy mawiają, że prościej jest stworzyć rodzinę zastępczą, niż adoptować kota. Coś w tym może być, a to za sprawą wolontariuszy OMYCZKA, którym bardzo zależy aby ich koty trafiały tylko do prawdziwego, kochającego domu. Stowarzyszenie powstało kilka lat temu w odpowiedzi na systemowy brak opieki nad kotami. Dziś wynajmuje niewielki lokal na Osiedlu Jasnym. Tam przygarnia koty z interwencji, porzucone czy dzikie. Stowarzyszenie dba o kastrację, socjalizuje i leczy. Ma też izolatkę dla szczególnie chorych kociaków. Wolontariusze opiekują się czworonogami na zmiany, po swojej pracy czy szkole. Utrzymują zwierzaki ze środków własnych i darowizn. Organizują też wydarzenia, na których prezentują swoją działalność i edukują. Potrzebna karma wysokomięsna, dobrej jakości.
W jaki sposób przekazać prezenty dla zwierzaków? Dary zbierać będziemy dwukrotnie:
3 grudnia (niedziela) w Parku Tysiąclecia w godzinach od 10.00 do 12.00, gdzie organizujemy Bieg Mikołajkowy. Zapisz się na bieg i odbierając pakiet, przekaż dary dla zwierzaków. Jeśli nie chcesz brać udziału w biegu, to przyjdź kibicować biegaczom i przynieś karmę dla zwierząt. Radio Wrocław gwarantuje fantastyczną zabawę
10 grudnia (niedziela) Dzień Otwarty Radia Wrocław (ul. Karkonoska 10). Przyjdź i odwiedź radiowe zakamarki z całą rodziną w zamian przynosząc dary dla zwierząt
UWAGA: na prośbę schroniska prosimy o przynoszenie wyłącznie produktów dobrej jakości, karm z jak największą zawartością mięsa, wysokiej jakości przysmaków i naturalnych gryzaków.
Zbieramy:
karma sucha i mokra dobrej jakości (z jak największą zawartością mięsa),
przysmaki dla psów i kotów, naturalne gryzaki,
obroże, szelki, smycze, kuwety, metalowe miski,
zabawki dla zwierzaków (piłki, szarpaki),
środki na odrobaczenie i odpchlenie,
żwirki dla kotów, podkłady higieniczne,
płyny do mycia, środki czystości, papierowe ręczniki,
legowiska i koce,
szczotki, grzebienie, szampony
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.