Literatura #41/2023: Joanna Grzelczyk i Joanna Golczyk, Tadeusz Nestorowicz, Piotr Kościelny

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2023-10-19 19:25 | Zmodyfikowano: 2023-10-19 19:25
Literatura #41/2023: Joanna Grzelczyk i Joanna Golczyk, Tadeusz Nestorowicz, Piotr Kościelny - Literatura #41/2023
Literatura #41/2023

W w audycji książkowej RWK gościli:

Joanna Grzelczyk i Joanna Golczyk – w najbliższy piątek i w sobotę (20-21 października) Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu zaprasza na Horror Day - Dolnośląski Festiwal Grozy. Impreza , która już na stałe wpisała się w jesienny kalendarz regionu, w tym roku za motyw przewodni przyjęła zjawiska paranormalne, duchy i nawiedzone miejsca. W programie znajdziemy więc m. in. prelekcje na temat egzorcyzmów, miejsc występowania zjawisk paranormalnych, nawiedzonych przedmiotów oraz duchów i demonów w folklorze. Specjalistka od komiksów Joanna Grzelczyk opowiadała o horrorze w komiksie, a Joanna Golczyk z DBP opowiadała o programie tegorocznego Horror Day.

POSŁUCHAJ

Tadeusz Nestorowicz – Trębacz jazzowy, kompozytor, nauczyciel gry na trąbce, muzyczny, animator edukacyjny, hejnalista z wieży wrocławskiego ratusza. Ma na koncie 50 płyt, grywał dla Jana Pawła II i Dalajlamy XIV i grywał „z wszystkimi” artystami polskiej estrady – ponoć z wyjątkiem Fogga. Właśnie minęło 45 - lat działalności artystycznej tego wrocławskiego artysty - instytucji. O tym rozmawialiśmy, a słuchaliśmy standardów i nie tylko...


Piotr Kościelny – Do niedawna prywatny detektyw, specjalista ds. bezpieczeństwa i samoobrony. Obecnie przede wszystkim autor powieści (m. in. „Zaginiona”, „Układ, „Skóra”) i cykli z pogranicza kryminału, thrillera i sensacji („Mikun”, „Komisarz Sikora”). Jego najnowszą książką jest „Szymek” (Czarna Owca), opowieść o nietolerancji, strachu i odmienności. „Piętnastoletni Szymon Dąbrowski popełnia samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Sprawa zostaje umorzona. Kilka dni później jego starszy brat Tomek także decyduje się na radykalny krok i skacze z dachu wieżowca. Wtedy prokuratura wszczyna śledztwo, za które odpowiada doświadczony, ale borykający się z problemami osobistymi komisarz Piotr Żmigrodzki”. Z autorem – który nie pokazuje swojej twarzy w mediach - rozmawialiśmy o Wrocławiu początku lat 90., gdzie i kiedy toczy się akcja powieści, noszącej w rysie psychologicznym wyraźne piętno czasów współczesnych.

POSŁUCHAJ

 

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.