Za nami akcja Tydzień Szczęścia w Szkole
POSŁUCHAJ RELACJI:
Ponad 500 szkół i przedszkoli w całej Polsce przystąpiło do akcji Tydzień Szczęścia wymyślonej i zapoczątkowanej we Wrocławiu przez edukatorkę Annę Hildebrand-Mrozek, która zawodowo zajmuje się wpływem szczęścia na samopoczucie i zdrowie ludzi.
- Kropla drąży skałę. Cieszymy się, że o tej inicjatywie wie coraz więcej nauczycieli i dyrektorów - mówiła wczoraj podczas konferencji podsumowującej akcję Anna Przybyło, dyrektorka szkoły społecznej w Miliczu:
- Już od dawna wiemy o tym, że jeżeli dziecko nie będzie się dobrze czuło, nie będzie szczęśliwe w jakimś miejscu, to - podobnie jak my, dorośli, coraz trudniej będzie się nam funkcjonować. Pokazuje to wiele badań. Naszymi działaniami chcemy zadbać o zdrowie psychiczne naszych dzieci.
- Ogromnie cieszę, że świadomość ludzi w Polsce odnośnie dobrostanu i tego, jak o ten dobrostan dbać, rośnie - mówiła jedna z prelegentek, Agnieszka Zawadzka-Jabłonowska z Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej:
- To, że taka tematyka wdrażania praktycznych aspektów psychologii pozytywnej do tego środowiska się pojawia, to będzie rzutowało na nauczycieli, dyrekcję, dzieci oraz jakość edukacji.
W czasie tygodnia szczęścia uczniowie brali udział w maratonach śmiechu, planowali wspólne wyjścia poza teren szkoły, rozmawiali o wpływie pozytywnego myślenia na życie. Pomysł na akcję wziął się z obchodzonego co roku we wrześniu Międzynarodowego Tygodnia Szczęścia w Pracy.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.