Nowoczesna hala sportowa KGHM Ślęza Arena we Wrocławiu otwarta
Wybudowana w niecałe 3 lata, dzisiaj uroczyście ją otwarto. Mowa o nowej hali sportowej KGHM Ślęza Wrocław, która stanęła przy ulicy Kłokoczyckiej we Wrocławiu. Obiekt ma 11 tysięcy metrów kwadratowych i wyposażony jest między innymi w rzutnię do pchnięcia kulą czy skocznię do skoku o tyczce.
- Gorąco gratuluję Pani prezes Ślęzy wybudowania takiego obiektu - mówiła obecna na otwarciu marszałek sejmu Elżbieta Witek:
"Kobieta, która dała radę, przy tak potężnej inwestycji. Brawo Pani prezes, naprawdę zrobiła Pani kawał dobrej roboty dla całego Dolnego Śląska. Ten obiekt był rzeczywiście wyczekiwany od dawna, nie tylko przez zawodników Zagłębia Miedziowego, ale także z Dolnego Śląska i z całej Polski"
Budowę sfinansowało Ministerstwo Sportu, miasto Wrocław i województwo dolnośląskie. Sponsorem tytularnym jest KGHM Polska Miedź.
- Cieszę się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę - mówi prezes Miedzi Tomasz Zdzikot:
"My rzeczywiście bardzo mocno doceniamy wagę sportu. Sportu jako tego zjawiska, które powoduje zarówno zacieśnienie więzi zespołowych i wzmaga ambicje, rywalizację. Dlatego angażujemy się w sport, angażować się będziemy dalej. Tak rozumiemy rolę spółek z udziałem skarbu państwa, to jest część naszej misji"
- To wywróci do góry nogami lekkoatletyczny świat Dolnego Śląska - mówi prezes Ślęzy Wrocław Katarzyna Ziobro:
"Nasze koszykarki trenowały na wynajętych obiektach we Wrocławiu. Polscy lekkoatleci tułali się troszkę po Polsce, tułali się po Europie. A tak jak już wcześniej powiedziała, cieszę się że ta hala spełnia marzenia wszystkich sportowców"
- To najbardziej wyczekiwana inwestycja przez sportowców - twierdzi tyczkarz Robert Sobera:
"Myślę, że większość zawodników tu z Dolnego Śląska nie spodziewała się, że taka hala dojdzie do skutku, bo już o tym słuchaliśmy od jakichś 15 lat. My obiecujemy jako zawodnicy, że zrobimy wszystko, żeby się spłaciła"
Budowa hali kosztowała około 66 milionów złotych. Połowa kwoty pochodziła z Ministerstwa Sportu, a po 25 procent dołożyło miasto Wrocław i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.