Zakończył się projekt #EkoLogic Study Trails
Jak powiedział Radiu Wrocław Krzysztof Hodun, dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego – możemy się uczyć nie tylko na sukcesach, ale także na błędach popełnionych przez inne kraje. - Trzeba korzystać z doświadczeń innych - tłumaczy Krzysztof Hodun:
- Należy również wziąć pod uwagę czas do początku lat 90. My de facto dopiero od ostatnich 33 lat mamy wolny kraj, i próbujemy wdrażać, nadrabiać te przepaście czy odległości, które są między nami, a krajami zachodniej Europy. Udaje nam się to w sposób najszybszy w Europie. Doganiamy czołówkę.
Krzysztof Galiak, zastępca burmistrza gminy Pieszyce, powiedział Radiu Wrocław, że najważniejsze jest odpowiednie edukowanie i pokazywanie mieszkańcom, że śmieci to nasz wspólny problem:
=- Jest taka drabinka według której powinno się postępować. Najpierw powinna być edukacja i prewencja, żeby tych śmieci było jak najmniej. A jeśli już te śmieci będą, to zobaczyć co z tymi śmieciami można zrobić. Przede wszystkim można je zutylizować poprzez uzyskanie energii elektrycznej, cieplnej. A to co się nie da zutylizować, to chodzi, żeby tego było jak najmniej.
W sumie, w całym projekcie kilkudziesięciu dolnośląskich urzędników, odwiedziło 5 obiektów zajmujących się utylizacją odpadów, w czterech krajach Europy – Włoszech, Szwecji, Belgii i Holandii.
Projekt EcoLogic w 90 procentach finalizowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Posłuchaj:
cz.1
cz.2
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.