Wrocław zyskał silniejszą ochronę przeciwpowodziową
Konstrukcja została uszczelniona za pomocą specjalnych tkanin, które pod wpływem wilgoci pęcznieją, uniemożliwiając przepływ wody. Zbudowano także specjalny przepust, który zabezpieczy okolicę rzeki Ługowiny przed zjawiskiem tzw. cofki. Przy okazji remontu wału przeciwpowodziowego wyremontowano także przebiegającą tam ulicę.
- To było najsłabsze ogniwo ochrony przeciwpowodziowej Wrocławia, ostatnie w zasadzie miejsce, przez które woda mogłaby zalać miasto – mówi Radiu Wrocław Tomasz Jankowski z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu:
– Zrealizowaliśmy w ramach prac nową infrastrukturę, która jest elementem zabezpieczenia przed powodzią, poprawi bezpieczeństwo. Dzięki temu cała społeczność Wrocławia zyskała na tej inwestycji.
Przy okazji remontu wału przeciwpowodziowego wyremontowano przebiegającą tam ulicę.
- Taki był efekt ciągłych konsultacji z mieszkańcami, którzy chcieli mieć możliwość komfortowego korzystania z miejscowej drogi – mówi Tomasz Jankowski:
- Udało się nie tylko wzmocnić całą konstrukcję wału, ale też wybudować nową nawierzchnię, wybudować chodnik, oświetlenie, tym samym poprawić infrastrukturę drogową w tej części osiedla Maślice.
W tej chwili trwają tam już ostatnie prace porządkowe. We współpracy z Wodami Polskimi zasadzono w okolicy także zieleń, której korzenie nie naruszą trwałości wału.
Prace warte były ponad 12 mln złotych. 1/3 tej kwoty pokryły Wody Polskie.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.