Rycerski weekend przy Zamku Książ
Na wjeździe do zamku stanęła rycerska wioska. Przez cały weekend śmiałkowie zobaczą, jak wyglądało życie w tamtej epoce. -Będzie też można spróbować swoich sił w walce, zachęca Tomasz Zimiński z Bractwa Zamku Grodno.
-Ustawiamy nasz obóz średniowieczny. W czasie soboty i niedzieli tutaj się będą odbywać walki, rzemiosła będziemy robić, w ogóle życie obozowe będziemy pokazywać tak, jak to wyglądało w średniowieczu. Ale również mamy parę tzw. bezpieczniaków. Również można troszeczkę potrenować jeżeli ktoś będzie chciał, szczególnie dzieci są bardzo zainteresowane zazwyczaj.
Weekend rycerski, to powrót rycerzy po wielu latach - przyznaje Mateusz Mykytyszyn z Zamku Książ. -Koło stawu w Zamku Książ odnajdziecie Państwo wioskę rycerską. Miejsce, którego w Zamku Książ nie było już od wielu, wielu lat. Pokazy walk rycerskich, obozowisko historyczne, gdzie będzie można zobaczyć repliki mebli i wyposażenia obozowego, strzelanie z łuku, gry i zabawy dla najmłodszych, opowieści o średniowiecznym uzbrojeniu.
Nie zabraknie i pokazów walk rycerskich (godzina 12:00, 14:00, 16:00) – pokaz o godzinie 12:00 odbędzie się na terenie Dziedzińca Honorowego Zamku Książ. -Na pewno coś będziemy robić z gliny, będziemy mieli warsztacik, który będzie robił średniowieczną biżuterię. Będziemy mieli skórnika, no i parę innych, mówi Tomasz Zimiński z Bractwa Zamku Grodno.
Nie zabraknie jednak innych ciekawostek i pomostów pomiędzy dzisiejszym, a dawnym światem - przekonuje Mateusz Mykytyszyn z Zamku Książ.
-Pokaz mody średniowiecznej, prezentacja strojów i ozdób z różnych epok, ale także będzie można zobaczyć, jak wygląda praca mincerza, czyli tego woja odpowiedzialnego za wybijanie monet. Kaletnika, odpowiedzialnego za wyroby skórzane, czy szczytnika, który zajmował się wyrabianiem tarcz.
Bractwo Zamku Grodno zajmuje się rekonstrukcją historyczną od okresu wczesnego średniowiecza do XIII wieku. Rekonstrukcja dotyczy wszystkich aspektów życia, nie tylko militarnych, ale również życia codziennego, obyczajów, odtwórstwa rzemiosł oraz działań z zakresu archeologii eksperymentalnej.
Wydarzenie jest bezpłatne i potrwa przez cały weekend od 10.00 do 17.00.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.