TOP5 bezpłatnych atrakcji wakacyjnych na Dolnym Śląsku
Głosowanie potrwa do soboty 12 sierpnia 2023, do godziny 15:30. Codziennie można oddać głos. Zwycięża atrakcja, który uzbiera najwięcej punktów. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
Wycieczki w poszukiwaniu minerałów
Bezpłatne wycieczki na kamienie szlachetne dolnośląscy przewodnicy organizują w każde wakacje. Oprowadzają też chętnych po swoich pracowniach, w których mają najciekawsze minerały Dolnego Śląska. Wyprawy na minerały stały się jedną z super atrakcji Dolnego Śląska.
Wakacyjna oferta Dzierżoniowa
Poszukując wakacyjnych alternatyw na spędzanie czasu, z których można by skorzystać w regionie nie wydając na nie zbyt dużo pieniędzy - na mapie propozycji zaświecić może się Dzierżoniów. Miasto proponuje w wakacje - choć nie tylko - szereg możliwości na spędzenie wolnego czasu. To animacje na alei bajkowych gwiazd, czy weekendowe wycieczki z przewodnikiem, który opowiada o historii miasta na przykładzie poszczególnych epok i dziedzin życia. Skorzystać można też bezpłatnego wejścia na wieżę ratuszową, do mennicy, czy ze specjalnych tematycznych tras. A co ważne, w każdą niedzielę - wstęp na wystawy stałe muzeum - jak np. Diorowska jest bezpłatny.
Wieża widokowa na Śnieżniku
Wieżę widokową na Śnieżniku otwarto 26 września 2022 roku. Ma wysokość 34 metrów, jej podstawa została obudowana kamieniami ze starej wieży, która została wyburzona w 1973 roku. Górna część wieży ma stalową konstrukcję, obudowaną z zewnątrz szkłem. Z tarasu widokowego na 30 metrach wysokości, można podziwiać niezwykłe panoramy zarówno na polską, jak i czeską stronę. Jej dwuletnia budowa ze względu na nowoczesny styl, wzbudzała wiele kontrowersji. Turyści nadali jej przydomek „blender”. Często jednak po wejściu na wieżę, zmieniają zdanie i twierdzą, że nie jest tak źle. Z góry można też więcej zobaczyć i podziwiać samą kopułę Śnieżnika, a reorganizacja szlaków ma zapobiec zadeptywaniu muraw. Na szczyt Korony Gór Polskich wejdziemy z Kletna, z Kamienicy, Międzygórza, można również wejść od strony Siennej - Czarnej Góry, przez masyw Żmijowca. Po drodze mijamy schronisko, z którego wejście na szczyt zajmuje około 20, 30 minut. Wejście na wieżę jest bezpłatne.
Wakacyjne Laboratorium Przygody w gminie Prochowice
FOT.: Jan Łukasz
Wakacje w mieście zawsze różniły się od wakacji na wsiach. Okazuje się, że mali mieszkańcy tych mniejszych miejscowości często w lipcu i sierpniu... nudzą się. To dlatego pracownicy Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu wymyślili Wakacyjne Laboratorium Przygody. Laboratorium, które pojawia się niemal w każdej wsi - Kwiatkowice, Rogów, Motyczyn, Gromadzyń Ten Gromadzyń jest ciekawym przykładem, bo w tak małej miejscowości nie ma nawet wiejskiej świetlicy. Jest za to plac zabaw, na którym dorośli organizują zajęcia dzieciom. Bak agregatu prądotwórczego zalewa się do pełna i... zabawa trwa do ostatniej kropli paliwa.
Letnie spacery PTTK po Wrocławiu
Organizowane są w każdy weekend wakacji. Są bezpłatne, na niektóre obowiązują zapisy. Przewodnicy PTTK pokazują miasto w pigułce i odpowiadają na wszelkie pytania. Do wyboru jest kilkadziesiąt różnych propozycji, tak dla mieszkańców, jak i turystów. W większości to wycieczki piesze, ale są też wyprawy rowerowe, np. „WOW, hopsasa, od Gaju do lasa” szlakiem Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, na której z siodełka można przyjrzeć się różnym rozwiązaniom inżynierskim, rekreacyjnym i przyrodniczym.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.