Co dalej z Laskiem Oporowskim?
Wszystkie procedury dobiegły końca, teraz wystarczy, aby stosowną uchwałę poparła Rada Miejska Wrocławia, do czego zachęca radnych wiceprezydent Bartłomiej Ciążyński:
"Przyroda nie ma barw politycznych. Przyroda nie ma podziału na społeczną, czy urzędową, i taka współpraca po prostu musi być, czego przykładem właśnie to ustanowienie tego użytku ekologicznego. A czekają kolejne"
- Obszar będą użytkiem ekologicznym jest szczególnie chroniony - wyjaśnia Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju:
"W związku z tym, że uznajemy go za cenny przyrodniczo, znaczy to że w tym momencie rządzi tam przyroda, a człowiek musi się dostosować. Na pewno będzie wymagało za każdym razem uważnego rozpatrzenia wszelkie działania inwestycyjne"
Z wnioskiem o ustanowienie Lasku Oporowskiego użytkiem ekologicznym wystąpiła koalicja Wrocławska Ochrona Klimatu. W sumie społecznicy zgłosili 26 miejsce, które należałoby objąć ochroną. Kolejnym chronionym we Wrocławiu miejscem ma być Las Pracki, ale tutaj trwają jeszcze urzędowe procedury. Głosowanie Rady Miejskiej w sprawie Lasku Oporowskiego odbędzie się już jutro.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.