Woda na młyn. MPWiK edukuje o najcenniejszej cząsteczce na kuli ziemskiej. O wodzie

Beata Makowska, BM | Utworzono: 2023-06-29 06:00 | Zmodyfikowano: 2023-06-28 22:01
Woda na młyn. MPWiK edukuje o najcenniejszej cząsteczce na kuli ziemskiej. O wodzie - Fot: materiały prasowe/MPWiK
Fot: materiały prasowe/MPWiK

„Woda na młyn” to najnowszy edukacyjny projekt MPWiK we Wrocławiu. To podcast, poświęcony rozmowom o każdym aspekcie najcenniejszej cząsteczki na świecie, czyli cząsteczki wody. – Naszym zadaniem jest nie tylko dostarczanie wody, ale też edukowanie o niej – opowiada Radiu Wrocław, Barbara Zielińska z MPWiK, pomysłodawczyni i główna autorka podcastu:

- Ja wiem że naszym głównym zadaniem jest produkcja wody i odbiór ścieków, ale trzecim filarem firmy, jest edukacja. I te kanały edukacyjne muszą być różne i dostosowane do tego czego potrzebują nasi odbiorcy. A nasi odbiorcy potrzebują również podcastu. Stad podcast Woda na młyn, w którym będziemy szukać odpowiedzi na pytanie czy ta katastrofa jest faktycznie tak bardzo blisko.

Pierwszy odcinek to rozmowa z Kamilem Wyszkowskim dyrektorem United Nations Global Compact Network Poland - ONZ-owskiej sieci koordynującej współpracę z biznesem, miastami, uczelniami wyższymi, administracją publiczną oraz organizacjami pozarządowym.

Każdy odcinek będzie jakiś aspekt wody – ale także będzie mówił o tym co my musimy zrobić dla planety. - Jak choćby na początek spróbować wyjść z tej naszej strefy komfortu, mimo że bardzo tego nie lubimy - dodaje Barbara Zielińska:

- Jak nam się coś już tak dobrze poukładało, i ten pan przywozi nam do domu, czy do firmy wodę w plastikowych butelkach. To po co się pochylać nad tym, żeby zamieniać tę wodę na wodę kranową. A właśnie takie bardzo drobne rozwiązania i takie bardzo drobne gesty, mogą spowodować, że na tej planecie uda nam się pożyć ciut dłużej niż dinozaury.

Podcast „Woda na młyn” został umieszczony między innymi na platformach: Spotify, Amazon Music, Castbox, Google Podcasts. Jest też dostępny na stronie MPWiK. Odsłuchiwanie jest darmowe. Posłuchaj TUTAJ

Więcej o projekcie:


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.