Podpisano umowy na budowę obwodnic Boguszowa-Gorc i Chełma
- Przede wszystkim liczy się płynność podróży, bo ta znacznie wzrośnie dzięki inwestycji - mówi Radiu Wrocław Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego:
- Już w zasadzie w ciągu kilku tygodni przystępujemy do fizycznych, realnych prac na pierwszym etapie obwodnicy Boguszowa-Gorc, tzw. serpentyny. Równolegle będziemy realizowali zaprojektowanie kolejnych etapów tych ważnych inwestycji - dodaje wicemarszałek.
Budowa poprawi także komfort życia mieszkańców miasteczka.
- Wiemy, że w kamienicach rynku ciężko jest mieszkać, bo jest ciągły szum od ulicznego ruchu. To się wreszcie zmieni - mówi Radiu Wrocław Sylwia Dąbrowska, burmistrz Boguszowa-Gorce:
- To droga przez centrum miasta, bardzo niebezpieczna, na której dochodzi do wielu wypadków komunikacyjnych. Duża szansa dla gminy na rozwój i poprawę jakości życia - dodaje Sylwia Dąbrowska.
Wartość inwestycji to około 66 mln zł, z czego 46 pochodzi z rządowego dofinansowania. Resztę dopłaci Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
Wkrótce ruszy też budowa obwodnicy miejscowości Chełm w gminie Udanin. Inwestycja ma przyczynić się do rozwoju regionu.
- Musimy stawiać na poprawę infrastruktury także w mniejszych miejscowościach, które też mają wielki potencjał - mówi Tymoteusz Myrda z zarządu województwa dolnośląskiego:
- Na pewno skorzystają tamte obszary, a każdy podróżujący będzie mógł korzystać z całych dróg. Poprawi się komfort i bezpieczeństwo jazdy, zmniejszy się poziom hałasu w miejscowościach, które będą omijane tymi drogami - tłumaczy Tymoteusz Myrda.
To także szansa na przyciągnięcie inwestorów.
- Chcemy dać naszej społeczności szansę życia w dobrze skomunikowanej okolicy, gdzie piesi nie mają obaw przed pędzącymi autami - uważa Wojciech Płaziuk, wójt gminy Udanin:
- Zadanie bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców miejscowości Lusina. Przebudowa tej drogi wiąże się ze wzrostem atrakcyjności naszych terenów inwestycyjnych pod względem dojazdu - dodaje Wojciech Płaziuk.
Kosz budowy to 21 milionów złotych. 95% tej kwoty dopłaci budżet centralny, a resztę pokryją środki samorządowe.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.