Miliony złotych na termomodernizację i transformację energetyczną
- To są inwestycje, które w skali tych miejscowości wcześniej nie byłyby możliwe, gdyby nie tak wysokie dofinansowanie z programów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - mówił Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu
- Chciałbym podziękować wszystkim podmiotom, które sięgają po te środki - mówił dzisiaj we Wrocławiu wiceprezes Funduszu Artur Michalski:
- Realizujecie przedsięwzięcia związane z efektywnością energetyczną, z oszczędnością energii. To jest niepodważalny fakt, że zmniejszenie zużycia energii, to zmniejszeni presji na środowisko, zmniejszenie zużycia paliw kopalnych.
- Te blisko 6 milionów złotych dotacji pokryją nam prawie wszystkie koszty modernizacji Bystrzyckiego Centrum Zdrowia - przyznaje burmistrz Renata Surma:
- Dzięki temu będziemy mogli zainstalować i na budynku szpitala i na budynku naszej przychodni panele fotowoltaiczne, oprócz tego przychodnia przejdzie całą termomodernizację.
Ponad 11 milionów złotych trafiło do Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja. - Pieniądze te zostaną zainwestowane w nisko- i zeroemisyjne źródła energii - mówił Arkadiusz Szymański z PGE Energia:
- Inwestycja w agregaty, silniki kogeneracyjne jest inwestycją, która zbliża nas do poprawy jakości powietrza. Zbliża nas do osiągnięcia tego horyzontalnego celu - osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2050 roku.
Najwyższą dotację, bo ponad 13 milionów złotych otrzymała gmina Kąty Wrocławskie. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę oszczędnej energetycznie szkoły z oddziałem przedszkolnym w Krzeptowie. Pieniądze trafił także między innymi do Kudowskiego Centrum Kultury i Sportu i do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bogatyni.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.