Rekultywacja Wilczej Góry zakończona
Powstał tam ciąg ścieżek, tarasy widokowe, altany i tablice edukacyjne, ale także skalne arboretum, które ma prezentować różnorodność geologiczną tego terenu. Powstała też gratka dla grafficiarzy czyli ściana graffiti. Jak przyznaje przewodniczka Sylwia Dudek-Kokot jest to miejsce warte odwiedzenia.
- Teren jest pięknie zagospodarowany, stoją tablice, są ławeczki, punkty widokowe, z których może nie widać panoramy gór, ale można podziwiać od środka wygasły wulkan - mówi Sylwia Dudek-Kokot.
Po tym jak ze zbocza Wilczej Góry obsypała się unikatowa formacja skalna zwana bazaltową różą, wszyscy złotoryjanie drżeli o przyszłość obsypującego się Wilczaka.
- Kiedy podchodzi się do Wilczej Góry z tego miejsca gdzie była eksploatowana, tam gdzie była róża bazaltowa, tam była taka półka jeszcze kilka lat temu, tej półki już nie ma, wszystko jest ścięte i idzie w dół - mówił wówczas złotoryjanin i fotograf Kajetan Kukla.
Rekultywacja Wilczej Góry trwała rok. Gmina wiejska wraz z miastem Złotoryja już zapowiadają współpracę na rzecz rozwoju i wykorzystania potencjału tego miejsca. Jest plan utworzenia tam infrastruktury dla rowerzystów, niewykluczone, że powstanie tam i wieża widokowa.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.