Wrocławski lekarz na czele europejskiego towarzystwa medycznego
Taką decyzję podjęli szefowie ośrodków transplantacyjnych, podczas ostatniego kongresu w Paryżu. Kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego jest przekonany, że ten wybór przełoży się na korzyści dla szpitala i pacjentów Przylądka Nadziei, którym kieruje.
- Będziemy tym ośrodkiem o którym będą wszyscy wiedzieć, a to tam jest szef grupy roboczej, to oni robią 90 zabiegów rocznie, to warto zaproponować im badanie kliniczne, które może z kolei stanowić postęp dla pacjenta, jednocześnie dostarczyć leki, które do tej pory nie były możliwy do zastosowania.
Zdaniem Marcina Drozda, dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, profesor Kałwak w swojej codziennej pracy w klinice Przylądek Nadziei udowodnił, że jest świetnym liderem.
-Profesor Kałwak świetnie się realizuje jako osoba, która zarządza tą bardzo dużą strukturą i co warto podkreślić świetnie wspiera i motywuje swój zespół, więc pokazuje, że potrafi być liderem. Nie mam wątpliwości, że poradzi sobie zarówno z pełnieniem funkcji szefa kliniki i prezesa grupy roboczej.
Grupa robocza, którą przez najbliższe cztery lata będzie kierował wrocławski lekarz, skupia około 300 ośrodków pediatrycznych nie tylko w Europie, ale też na innych kontynentach. Nowy przewodniczący chce między innymi nawiązać ściślejszą współpracę z międzynarodowymi grupami badawczymi z USA i Kanady. Grupa zbiera się zdalnie raz na dwa miesiące, aby omówić najnowsze terapie i wyniki badań. To zdaniem kierownika Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej nie przeszkodzi w jego codziennej pracy, każdego dnia w pracy uczestniczy w obchodach, a dodatkowo kilka razy w miesiącu pełni dyżury w klinice.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.