Jazz i muzykoterapia w Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych
Jak mówi jeden z wykładowców - Jacek Szreniawa kierunek jest potrzebny i jedyny w całej Polsce:
- Taki kierunek, czyli śpiew z elementami muzykoterapii jest ewenementem w skali całego kraju. Coraz więcej ludzi potrzebuje wsparcia. Muzykoterapia takie wsparcie daje. Nie jest to lek na wszystkie bolączki naszego życia , natomiast może niewątpliwie pomóc w wielu aspektach życia. Jest na pewno znakomitą metodą wspomagania w psychoterapii, jak również w terapiach chorób somatycznych.
Studia mają trwać 3 semestry, a program jest oparty głównie na ćwiczeniach, a mniej na wykładach:
- Program jest oparty właściwie w wielkiej mierze na ćwiczeniach, niż na wykładach. Te rzeczy po prostu trzeba ćwiczyć. Samo czytanie oczywiście jest potrzebne – zaplecze teoretyczne, natomiast ćwiczenie, spotykanie się z ludźmi, którzy są praktykami – uważam że to jest najważniejsze.
Jak mówi wykładowczyni - Aleksandra Sozańska-Kut, niewątpliwie istnieje potrzeba społeczna - coraz więcej ludzi potrzebuje wsparcia, a muzykoterapia to daje:
- Muzykoterapia, to jest kierunek, który wywodzi się z fantastycznych cywilizacji, które osiągnęły wysoki poziom i tam tą muzykoterapie już stosowano jako jedną z form terapii, która uwzględnia nasze emocje, naszą sytuacje. To jest terapia kierowana do ludzi w kryzysie szeroko depresyjnym, jak również ludzi, którzy mają zespół downa, czy ADHD, czy autyzm.
Jak zapewniają władze uczelni, jeśli będzie duże zapotrzebowanie na te studia podyplomowe, będzie możliwość otwarcia studiów I i II stopnia
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.