Wieczór zDolnego Śląska: Dzień Hutnika
Do KGHM-u należą huty miedzi w Legnicy, w Głogowie oraz najmłodsza HM Cedynia – Walcownia. Choć w każdej z nich procesy produkcyjne opierają się na różnych technologiach, to zaliczane są do najnowocześniejszych zakładów w Europie. Dzięki zdolnościom produkcyjnym tych oddziałów, KGHM jest jednym ze światowych liderów branży metalurgicznej. Spółka zajmuje drugie miejsce na świecie wśród producentów srebra i zalicza się do w pierwszej dziesiątki światowych producentów miedzi.
NOWE OBLICZE NAJSTARSZEJ HUTY W POLSCE
W tym roku jubileusz 70-lecia obchodzi Huta Miedzi Legnica. Sędziwa jubilatka nie zamierza jednak ustępować pola światowej konkurencji. W zakładzie trwają prace związane z realizacją programu Hybrydowa Huta Legnica. Ideą projektu jest wykorzystanie potencjału, jaki tkwi w złomach zawierających miedź i inne cenne metale - poprzez realizację założeń Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Pozwoli to hucie na przetwarzanie materiałów pochodzących z recyklingu z możliwością przetopu własnych lub zewnętrznych koncentratów. Już dziś oddział jest liderem w KGHM w obszarze produkcji miedzi katodowej opartej o materiały wsadowe, które nie pochodzą ze źródeł pierwotnych (ruda). Miedź elektrolityczna w HML powstaje w 70 proc. z różnego rodzaju złomów.
HM Legnica i HM Głogów zostały wyróżnione znakiem Copper Mark, prestiżową gwarancją odpowiedzialnej produkcji. Certyfikat potwierdza efektywną i zgodną z najwyższymi standardami produkcję miedzi. Wkrótce do tego prestiżowego grona powinna dołączyć także Huta Miedzi Cedynia.
POSŁUCHAJ:
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.