Powiat Wrocławski rusza z programem wsparcia dla młodzieży
Nastolatkowie dotknięci depresją czy stanami lękowymi, mogą anonimowo skontaktować się z psychologiem, specjalistą od zapobiegania samobójstwom lub dietetykiem. Działania te mają na celu troskę o zdrowie psychiczne dzieci oraz ograniczenie skutków hejtu czy presji, wywieranej na młodych ludzi poprzez media społecznościowe.
– Młodzi po pandemii zmagają się z wieloma problemami, mają opory przed nawiązywaniem kontaktu z ludźmi. Ponadto wszystkie te przeidealizowane zdjęcia celebrytów mogą obniżać ich samoocenę. Chcemy zapewnić młodzieży możliwość uporania się z trudnościami - mówi Radiu Wrocław Andrzej Szawan, wicestarosta powiatu wrocławskiego:
- Zdarza się, że wstydzimy się poprosić o pomoc bliskich czy szkolnego pedagoga. Tutaj można zwierzyć się specjaliście, który nas nie zna i nie ocenia. Musimy reagować, bo skala problemów jest coraz szersza – tłumaczy psycholog Jacek Pawłowski, współtwórca programu:
By otrzymać wsparcie wystarczy na stronie liniaspecjalna.pl podać adres mailowy, a specjalista niezwłocznie skontaktuje się z potrzebującą pomocy osobą. Wstępny pilotaż projektu potrwa do końca kwietnia.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.