Depresja to wciąż wstydliwa choroba. W Głogowie chcą to zmienić
Przez najbliższy tydzień eksperci będą mówić o tym jak rozpoznać depresję i gdzie szukać pomocy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować. W ramach wydarzenia odbędzie się sto bezpłatnych konsultacji, na które obowiązują zapisy. Edyta Rząsa z Centrum Formacji Rodziny z Lubina podkreśla, że celem wydarzenia jest docieranie nie tylko do tych, którzy zmagają się z depresją.
-Depresja jest chorobą wstydliwą. Wiele osób się nie zgłasza. Ale nie chcemy docierać tylko do osób, które zmagają się z zaburzeniami, chcemy przede wszystkim trafić także do osób, które się z tym nie zmagają, ale mają mniejszą wiedzę na ten temat.
W programie między innymi wykłady na temat zmniejszania ryzyka depresji poprzez wspierające rodzicielstwo i leczenie objawów depresji. Odwołując się do zeszłorocznych edycji programu o jego efektach mówi Anna Migalska, psychoterapeutka z Centrum Terapii i Rozwoju.
-Dzięki temu programowi uratowaliśmy na pewno nie jedno życie, ponieważ osoby, które się do nas zgłaszają, są już na skraju myślenia o samobójstwie. Jestem przekonana, że dzięki programowi profilaktyki depresji i tygodniowi walki z depresją wiele rodzin odzyskało rodziców, dziadków.
Tydzień Walki z Depresją w Zagłębiu Miedziowym odbędzie się w dniach 20-26 lutego. Wykłady i Warsztaty odbywać się będą w formie online. W programie tegorocznego Tygodnia Walki z Depresją premiera profilaktycznego filmu dla młodzieży "Alarm- nie chce tu być". Harmonogram wydarzeń jest dostępny w sieci.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.