M. Mutor: Musimy wpuścić ludzi, żeby dotykali skarbów Ossolineum
Gościem Radia Wrocław był doktor Marek Mutor, dyrektor Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”.
Marek Mutor kończy misję w dotychczasowym miejscu pracy po to, by rozpocząć nową, ale tym razem w Ossolineum. Poprosiliśmy naszego gościa o podsumowanie dotychczasowego dorobku. - To było 16 lat mojego życia i bardzo intensywnej pracy - mówi Mutor. - To przede wszystkim Centrum Historii Zajezdnia - dodaje gość. Jego zdaniem jest to miejsce, które połączyło osoby z różnych stron sceny politycznej i o różnych poglądach:
Z opowiadaniem historii bywa różnie. Szczególnie, gdy instytucja prowadzona jest jednocześnie przez samorząd i ministerstwo kultury. - Można robić rzeczy, które są wspólne - tłumaczy Marek Mutor, choć dodaje, że organizacja dużych uroczystości to wyzwanie:
Marek Mutor, jako przykład dobrej współpracy, mówi o remoncie "strajkowego ogórka" i zaangażowaniu w ten projekt zmarłego niedawno prezesa MPK Krzysztofa Balawejdera:
- Centrum Historia Zajezdnia jest miejscem bardzo ważnym, nie tylko we Wrocławiu, ale i w Polsce i w Europie - uważa dyrektor Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”:
Jakie zadania teraz przed doktorem Markiem Mutorem w Ossolineum?
- Musimy otwierać Ossolineum na Wrocław - uważa Marek Mutor. Dodaje też, że trzeba wpuścić ludzi, żeby dotykali skarbów, które posiada Ossolineum:
- Musimy też stworzyć dobrą ofertę z innymi instytucjami - dodaje Marek Mutor:
Posłuchaj całej rozmowy:
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.