TOP5 dolnośląskich amatorskich wytwórni filmowych [GŁOSOWANIE]
Głosowanie potrwa do soboty 18 grudnia, do godziny 15:30. Codziennie można oddać głos. Zwycięża klub, który uzbiera najwięcej punktów. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
Legnicka Akademia Filmowa - Warsztaty Filmu Animowanego
30 lat temu Julian Zawisza, legnicki twórca filmów dokumentalnych, otrzymał z Niemiec propozycję wspólnych warsztatów tworzenia animowanych opowieści. Szczerze mówiąc, do Legnicy ta oferta trafiła, gdy kilka innych polskich miast odmówiło - filmy animowane na początku lat 90-tych nie cieszyły się popularnością. Już po pierwszej imprezie, było wiadomo, że nastąpi druga, i trzecia... w tym roku odbyła się 29 edycja. W każdej bierze udział po kilkudziesięciu twórców: dzieci, młodzi i seniorzy. Amatorzy i ci bardziej zaawansowani.
Filmowcy ze Świdnika
Mieszkańcy małej wsi Świdnik nakręcili film "Skarb"' na podstawie tekstu Olgi Tokarczuk. Z czerwonymi dywanami i wszystkimi atrybutami, choć to być może najtańsza produkcja filmowa w Polsce. Wynajęcie ludzi i sprzętu, jak szacowali organizatorzy, kosztowałoby około 1,2 mln złotych. Oni mieli dotację 6 tysięcy plus trochę swoich pieniędzy i zapału. No i reżysera Andrzeja Łagodę, który zrealizował z nimi już kabaret, spektakl teatralny, teatr dla dzieci. A teraz wreszcie pełnometrażowy film.
Bolesławiecka Szkoła Filmowa
To młodzieżowa grupa filmowa utworzona wiele lat temu z myślą o zaszczepianiu w młodych ludziach pasji do filmu i kreatywnego myślenia. Po kilkuletniej przerwie wznowiła działalność we wrześniu tego roku przy I Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu. I tak grupa licząca już ponad 30 osób spotyka się raz w tygodniu po zajęciach lekcyjnych i stawia pierwsze kroki w filmowym świecie, mając do dyspozycji profesjonalny sprzęt filmowy i realizatorski. W planach etiudy, pisanie scenariuszy, realizacja wydarzeń szkolnych, a na koniec roku premiera filmu krótkometrażowego.
Akademicki Klub Realizatorów Filmowych FOSA
Tysiące wyprodukowanych filmów i piękna, długa historia - tym może poszczycić się Akademicki Klub Realizatorów Filmowych FOSA, który działa jako agenda kultury Politechniki Wrocławskiej. Przez 45 lat działalności przez Fosę przewinęło się tysiące młodych ludzi, którzy tu uczyli się i uczą podstaw fachu operatora filmowego, montażysty i nabywali szlifów aktorskich. Klub zrzesza w tej chwil około 100 młodych artystów, którzy tworzą swoje pierwsze filmy.
Studio Filmowe w wałbrzyskim I LO
Studio Filmowe w wałbrzyskim I LO powstało w efekcie zapotrzebowania. Tym razem nie chodziło jednak o środki z projektów ministerialnych, a chęć ekspresji, tworzenia i opowiadania widzom o uczniach, czy nauczycielach szkoły. O ich losach, pasjach, szczególnych umiejętnościach i osiągnięciach. Tworząc taką formę koła zainteresowań - szkoła zyskała nowy kanał komunikacji. Kanał "na luzie", który prowadzą uczniowie pod opieką nauczyciela Rafała Wójcika. Wspólnie nagrywają wywiady i relacje z wydarzeń z życia szkoły. Efekty swojej pracy publikują w sieci. I choć nie są przekonani, czy taką drogę kariery będą planować na przyszłość - to tworzenie treści video daje im frajdę i satysfakcję.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.