Nowoczesny budynek ZUS w Dzierżoniowie już otwarty [FOTO]
Mieszkańcy Dzierżoniowa są przyjmowani w nowoczesnym i w pełni przystosowanym do obsługi osób z niepełnosprawnościami miejscu.
- To jest inwestycja wyjątkowa w skali działania ZUS na obszarze całego kraju. Nieczęsto w przeszłości zdarzało się, że dochodziło do kompleksowej modernizacji całego budynku, nie tylko sali obsługi klientów lub konkretnych skrzydeł – mówi Mariusz Jedynak, członek zarządu ZUS. - Inwestujemy mocno w nowe technologie, mamy mZUS, mamy nowoczesne sale obsługi klientów. Stawiamy mocno na rozwiązania online ale nie rezygnujemy z tradycyjnej obsługi naszych klientów - dodaje.
- Myśląc o pracownikach inspektoratu staraliśmy się maksymalnie poprawić ich warunki pracy. W tym celu zamontowane zostały m.in. systemy rekuperacji i klimatyzacji pomieszczeń czy też nowe regały przejezdne w magazynie akt – opowiada Beata Dyko, dyrektor oddziału ZUS w Wałbrzychu. – Dzięki tej inwestycji usługi będą świadczone naszym klientom w najwyższym możliwym standardzie - dodaje.
- Cały budynek powiększył się aż o 320 m kw. I to właśnie w tej dobudowanej części jest zlokalizowana nowoczesna, klimatyzowana, wygodna sala obsługi klientów. Cały budynek został też gruntownie przebudowany – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Staraliśmy się, aby był w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami – dodaje.
Według rzeczniczki, ponad 200-metrowa sala spełnia wszystkie nowoczesne standardy obsługi klientów. Są w niej wygodne miejsca dla czekających w kolejce oraz przestronna toaleta.
- Dla osób niedosłyszących zamontowaliśmy pętlę indukcyjna, czyli system wspomagania słuchu, który umożliwia odbiór czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną, w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy. A dla osób niedowidzących czytane za pomocą zmysłu dotyku tyflomapy oraz oznakowanie w języku Braille’a – opowiada Kowalska-Matis.
Całkowity koszt modernizacji i rozbudowy inspektoratu ZUS w Dzierżoniowie wyniósł 11,5 mln zł. Prace trwały 15 miesięcy.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.