Ruch rowerowy we Wrocławiu wzrósł o kilkanaście procent
Badanie przeprowadzone na 14 wybranych, dużych skrzyżowaniach we Wrocławiu, pokazuje zwiększenie ruchu cyklistów w tych miejscach średnio o 10 – 11 procent. Nic dziwnego, że władze gminy stawiają na rozwój tej komunikacji. - I chodzi tu nie tylko o budowę samodzielnych tras rowerowych, ale także o budowanie ścieżek przy okazji każdego remontu dróg w mieście - mówi Monika Kozłowska-Święconek, dyr. Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego.
Najbardziej popularne miejsce rowerowe we Wrocławiu to krzyżówka ulic Powstańców Śląskich i Swobodnej. - Przejeżdża tam ponad tysiąc jednośladów na godzinę - mówi Ula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności UM.
Wzrost zainteresowania jednośladami widać także na przykładzie działającego już od 11 lat Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Korzysta z niego ponad 336 tys. zarejestrowanych użytkowników. W przyszłym roku mają się pojawić kolejne nowe rowery, w tym pojazdy elektryczne. Będą także nowe stacje na wszystkich wrocławskich osiedlach i nowa, lepsza aplikacja. Jak mówi prezes Nextbike - operatora Wrocławskiego Roweru Miejskiego, Tomasz Wojtkiewicz – w nadchodzących czasach rower może okazać się najbardziej ekonomicznym środkiem komunikacji:
Podobnie jak w roku ubiegłym, w okresie jesienno-zimowym rower miejski nie zniknie z ulic Wrocławia. Kilkaset jednośladów będzie stale do dyspozycji mieszkańców i turystów.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.