Wałbrzych: Kiedyś burzyli kamienice, teraz remontują. Tak jest taniej
Dziś łatwiej znaleźć wykonawcę remontu, a i koszty są niższe niż budowy, dlatego Gmina coraz częściej remontuje kamienice, mówi Radiu Wrocław Kacper Nogajczyk, Prezes Miejskiego Zarządu Budynków:
Odnowione kamienice to nie tylko lepszy komfort życia, ale i tańsze oraz prostsze utrzymanie dla administratora, dodaje Remigiusz Łatka, zastępca kierownika technicznego w MZB:
Zmiana trendu nie oznacza, że wyburzeń w mieście nie ma. Ale jest ich mniej, dodają Kacper Nogajczyk i Bronisław Lis z Miejskiego Zarządu Budynków w Wałbrzychu:
Istotną zmianą jest również brak piwnic. To one były najczęściej źródłem bałaganu i wilgoci w starej zabudowie, dlatego miasto decyduje się na ich zamurowywanie.
Średnio rocznie w Wałbrzychu burzy się około 7 kamienic w najgorszym stanie. Miejski Zarząd Budynków remontuje też około 40 mieszkań rocznie. W najbliższym czasie kompleksowy remont przejdą kamienice przy 1 maja, Różanej, Okrężnej czy Starej. W przyszłym roku, może ruszyć także modernizacja budynków przy ul. Osiedleńców.
Inwestycje w zasoby komunalne spowolniła pandemia, która na mocy specjalnej ustawy wstrzymała możliwość eksmisji.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.