Dach nad głową i pomoc specjalistów. We Wrocławiu powstał nowy program dla ofiar przemocy
- Miejsce jest nie tylko dla nich - zastrzega Izabela Beno z Fundacji na Rzecz Równości:
Na pomoc mogą liczyć również osoby z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami. Ważną częścią programu jest usamodzielnienie się osób, które doświadczyły przemocy. Chodzi o to, by, przy pomocy psychologów, prawników czy doradców zawodowych „stanęły na nogi”.
- Niestety, mimo wielu kampanii i akcji społecznych, nadal jest komu pomagać - przyznają Joanna Nyczak z magistratu oraz Izabela Beno:
Aby skorzystać w programu nie trzeba mieć założonej niebieskiej karty. Program, pilotażowo, potrwa do lipca przyszłego roku. Na razie do dyspozycji są dwa mieszkania z zasobu komunalnego, ale gdyby zabrakło w nich miejsca, pojawią się nowe lokale z rynku komercyjnego. Ofiara - do dwóch tygodni - może być też zakwaterowana w hostelu.
Po pomoc należy zgłosić się do organizacji biorących udział w projekcie, MOPSU lub wydziału zdrowia i spraw społecznych wrocławskiego magistratu.
- Fundacja Centrum Praw Kobiet, tel. 502 528 983, e-mail: azaranek(at)poczta.onet.pl
- Fundacja na Rzecz Równości – Izabela Beno, tel. 608 524 832, e-mail: izabela.beno(at)gmail.com
- Fundacja „Non Licet” Pomoc Ofiarom Przemocy W Rodzinie – Daniel Łukacki, Agnieszka Świętczak, tel. 572 108 352, e-mail: fundacja(at)nonlicet.pl
- Stowarzyszenie „Intro”, e-mail: [email protected]
- Stowarzyszenie Psychoedukacji I Terapii „Evolutio, tel. 691 487 812, e -mail: wiolakli(at)gmail.com
- Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM Wrocław
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
POSŁUCHAJ WIĘCEJ:
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.