Od dziś wrocławianki mogą korzystać z Mobilnego KTG
To kolejna inicjatywa z zakresu polityki prorodzinnej miasta. -Wykonaliśmy ważny krok w zakresie kompleksowej opieki i ochrony kobiet w ciąży. Wierzę, że urządzenia staną się kluczowym elementem domowej diagnostyki stanu zdrowia matek i ich dzieci, powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.
Zapis mobilnego KTG jest jedną z metod oceny stanu dziecka. Monitoruje zarówno czynność serca płodu, jak również czynność skurczową macicy. Pozwala w porę wykryć m.in. stany niedotlenienia dziecka czy występowanie wad serca. Aby skorzystać z usługi oprócz bezprzewodowego urządzenia telemedycznego KTG Carebits należy zainstalować bezpłatną aplikację medyczną Carebits na swoim urządzeniu mobilnym. Aplikacja służy do zdalnego wykonywania badań kardiotokograficznych (KTG) oraz przesyłania ich zapisów do Centrum Monitoringu Położniczego. Centrum działa w trybie 24h/7, a w przypadku nieprawidłowości w zapisie bezzwłocznie kontaktuje się z przyszłą mamą.
Każdorazowo po poprawnie przeprowadzonym badaniu (musi trwać co najmniej 30 minut), zapis KTG w formie graficznej (analiza techniczna i cyfrowa) zostaje wysyłany na adres mailowy uczestniczki programu, a opis udostępniany jest w aplikacji i przekazywany również w wiadomości mailowej i sms-owej. Uczestniczka programu może wykonać nieograniczoną liczbę badań w ciągu doby.
Program skierowany jest do mieszkanek Wrocławia od 36 tygodnia ciąży pojedynczej, będących pod stałą opieką swojego lekarza ginekologa lub położnej. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu +48 22 308 03 00, W GODZINACH 8-16 i weryfikowane na bieżąco przez personel ginekologiczno-położniczy. Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia uczestniczka programu otrzymuje kod, umożliwiający jej bezpłatne zamówienie dostawy urządzenia kurierem i bezpłatne korzystanie z usługi medycznej.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.