TOP5 dolnośląskich klubów łuczniczych [GŁOSOWANIE]
Głosowanie potrwa do soboty, 26 lutego, do godziny 15.30. Codziennie można oddać głos. Zwycięża klub, który uzbiera najwięcej punktów. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
Ośrodek Sportów Łuczniczych Dzieci i Młodzieży "Strzelec" w Legnicy
Ośrodek Sportów Łuczniczych Dzieci i Młodzieży "Strzelec" w Legnicy - tak oficjalnie nazywa się ten klub. Rzeczywistość znacznie jednak wystaje poza ramy wyznaczone nazwą. Na torach pojawiają się nie tylko dzieci i młodzież. Poza tym zespół z Legnicy nie ogranicza się tylko do swojego miasta. Tworzy i pomaga w szkoleniu Uczniowskim Klubom Sportowym. Te najprężniejsze to " Ostrzyca" Proboszczów, "Wojtuś" Wojcieszyn, "Piast" Bolków... ta lista jest długa. Oprócz tego sportowcy angażują się w organizację mistrzostw - również międzynarodowych.
Klub Sportowy „TALENT”
Dwusekcyjny Uczniowski Klub Sportowy „TALENT” działa przy Zespole Szkół nr 3 we Wrocławiu. Łucznicy i ciężarowcy swoją historię piszą tam od 2004 roku. Obie sekcje zrzeszają około 80 zawodników - wśród nich juniorzy i seniorzy w każdym wieku; W łucznictwie szkolenie prowadzone jest w kategorii łuków olimpijskich i bloczkowych, a dowodzi Helena Machera - wielokrotna mistrzyni i rekordzista Polski, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Zawodnicy UKS Talent co roku stają na podium najważniejszych imprez sportowych w kraju i za granicą - z ostatnich
MKS Bobry Jelenia Góra
Jeleniogórskie tradycje łucznicze mają już kilkadziesiąt lat. W 1946 roku powstał Zapłon. Najważniejsza osobą w powojennym jeleniogórskim łucznictwie był niewątpliwie nieżyjący już Henryk Chemicz, trener i wieloletni prezes klubu MKS Bobry Jelenia Góra, spadkobiercy tradycji Zapłonu. W 2013 roku odebrał Nagrodę Miasta a trzy lata później tytuł Zasłużony dla Jeleniej Góry. Klub Bobry Jelenia Góra wychował kilku mistrzów Polski. Organizuje imprezy sportowe. Turnieje pokazowe. Skupia jednak nie tylko zawodników, ale też po prostu miłośników łucznictwa.
Uczniowski Klub Sportowy "AMEOLI" w Świebodzicach
Świebodzicki klub powstał z pasji do łucznictwa. Zaczęło się od produkcji mat łuczniczych, by ostatecznie zebrać pasjonatów i chętnych do rozwijania tej niecodziennej pasji. Niecodziennej m.in z uwagi na koszty. Dobry łuk i strzały kosztują, ale rekompensuje to wpływ na zdrowie. Jak mówią łucznicy ze Świebodzic, dzięki treningom i uprawianiu tej dyscypliny można popracować nad właściwą postawą i sylwetką. Przy okazji miło spędzić czas. Klub ze Świebodzic zrzesza około 30 osób w różnym wieku. Trenują dwa razy w tygodniu na miejskiej hali sportowej lub w plenerze. Czasem wyjeżdżają też na zawody. Z każdym treningiem wypracowują swoje strategie i doświadczenie, by celnie trafiać w "żółtko".
Miłośnicy łucznictwa konnego w Raczkowej
Pięciokrotnie zorganizowali pod Legnicą Międzynarodowe Mistrzostwa w Łucznictwie Konnym pod nazwą Powrót Czyngis-chana. Dziś jeżdżą i strzelają jedynie hobbystycznie. Po raz pierwszy dosiedli konia z łukiem w ręku gdy szykowali się do rekonstrukcji bitwy pod Legnicą. Gdy mowa o rekonstrukcji potyczki to obowiązkowo muszą się pojawić dwie strony konfliktu - a zatem naprzeciw polskiego rycerstwa stanęli mongołowie - okrzyknięci najlepszymi łucznikami konnymi na świecie. Biorąc to bardzo na poważnie, postanowili więc spróbować i w efekcie to pokochali. Tylko jak oddać kilkanaście celnych strzałów w zaledwie kilka sekund i to na galopującym koniu? Wiedzą to miłośnicy łucznictwa konnego działający przy Fundacji Ochrony Przyrody i Rozwoju Turystyki w Raczkowej.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.