Debata polityczna: Rezygnacje z Rady Medycznej i Polski Ład
13 z 17 członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi w sprawie epidemii. Argumentują, że nie mieli wpływu na realne działania związane z walką z pandemią. Szef KPRM Michał Dworczyk przekonywał tymczasem w Ząbkowicach, że współpraca z Radą była bardzo intensywna i że 80 procent jej rekomendacji zostało wprowadzonych w życie.
Robert Pieńkowski mówi, że rezygnacja 13 członków Rady Medycznej nie wpłynie negatywnie na walkę z pandemią:
Michał Huzarski z Nowej Lewicy mówi, że rządzący bagatelizują pandemię koronawirusa:
Robert Adach mówi, że Polska przoduje w statystykach zgonów z powodu Covid-19. Tłumaczy, że fachowcy uciekli z Rady Medycznej przy premierze, bo rząd za mało robił, by uniknąć śmiertelnych skutków pandemii:
Adam Rynkowski z Konfederacji mówi, że dobrze, że lekarze odchodzą z Rady Medycznej, bo doradzali tylko, by zamykać firmy:
Paweł Gancarz tłumaczy, że rządzący podejmują decyzję patrząc przede wszystkim na słupki sondażowe. Mówi też, że mamy kampanię promocyjną Polskiego Ładu, a nie ma promocji szczepień:
Blisko 73% Polaków nie wie jeszcze, ile będzie wynosiła ich pensja po wprowadzeniu Polskiego Ładu. Swój dochód zna 27% – wynika z sondażu opublikowanego dziś w "Dzienniku Gazecie Prawnej."
Robert Pieńkowski przekonuje, że na Polskim Ładzie ludzie zyskują i nauczyciele, którzy mieli niższe pierwsze pensje otrzymają wyrównanie:
Robert Adach chciałby, żeby przepisy były lepiej przygotowane i zarzuca PiS-owi brak współpracy z opozycją:
Paweł Gancarz mówi, że to nie są rozwiązania dla dobra Polaków, tylko są podporządkowane efektowi wyborczemu:
Michał Huzarski mówi, że jako prawnik jest przerażony przepisami Polskiego Ładu i same urzędy mają problem z interpretowaniem przepisów:
Adam Rynkowski ocenia, że trudno komentować przepisy, których nikt nie rozumie:
Posłuchaj całej debaty:
cz. 1
cz. 2
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.