Wałbrzyska fabryka Toyoty podwoi produkcję silników hybrydowych
Produkowane w Wałbrzychu napędy hybrydowe trafiają do Toyoty Yaris oraz Yaris Cross. Najnowszymi inwestycjami w dolnośląskim mieście, Toyota kończy transformację firmy, z producenta silników konwencjonalnych w centrum napędów hybrydowych, mówi Grzegorz Górski z fabryki Toyoty w Wałbrzychu:
O szczegółach mówił także Dariusz Mikołajczak - Prezes Toyota Motor Manufacturing Poland:
W ramach najnowszej inwestycji Toyota wybudowała całkowicie nową halę produkcyjną o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych. Zainstalowano w niej ponad 300 maszyn i urządzeń, które tworzą łącznie pięć nowych linii do obróbki oraz półautomatyczną linię montażu. Dodatkowo w hali odlewni w zakładzie w Jelczu-Laskowicach rozbudowane zostały linie odlewnicze.
Toyota zatrudniła dodatkowo ponad 300 pracowników w Wałbrzychu oraz ponad 600 osób w Jelczu-Laskowicach. Obecnie fabryki zatrudniają ponad 3300 osób. Dzięki inwestycjom, w polskich fabrykach Toyoty powstaje około 1,8 miliona podzespołów rocznie.
Co ciekawe, w fabryce w Wałbrzychu funkcjonuje drugi w Europie Dział Testów i Oceny Napędów Hybrydowych. Specjalne urządzenia pozwalają testować podzespoły, co skraca czas potrzebny do ich certyfikacji z 3 lat nawet do kilku miesięcy.
Jak podaje firma w komunikacie: "Inwestycje TMMP w technologię hybrydową stanową kluczowy element strategii Toyota Motor Europe, która ma na celu dalszą lokalizację w Europie produkcji elektrycznych napędów hybrydowych tak, by zrealizować założenia firmy polegające na sprzedaży 1,5 mln pojazdów rocznie do 2025 r. W planach Toyoty w 2025 90% sprzedaży będzie obejmowało zelektryfikowane układy napędowe: hybrydowe, hybrydowe typu plug-in oraz zeroemisyjne zasilane bateriami lub wodorem".
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.