KGHM wdraża projekt programistów w Hucie Miedzi Głogów
Jak podał w piątek w komunikacie prasowym KGHM, podczas hackatonu miedziowa spółka szukała m.in. rozwiązania dla stabilizacji pieca zawiesinowego i optymalizacji parametrów odpowiedzialnych za regulację strat ciepła. „Przesłane koncepcje oceniono pod kątem największego potencjału wdrożenia produkcyjnego oraz najbardziej innowacyjnego podejścia do rozwiązania problemu” - podano.
Zwycięzcą hackatonu został zespół młodych analityków i programistów DATA DRIVERS. „Projekt składa się z trzech części: skryptów przetwarzających dane źródłowe, modelu strat łącznych pieca zawiesinowego i stabilizatora pracy pieca zawiesinowego oraz symulacji i wizualizacji jego pracy” - podano w komunikacie.
Po pięciu miesiącach od zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań, KGHM rozpoczął ich wdrażanie w Hucie Miedzi Głogów. „Nie zwlekamy z dobrymi projektami. Gdy widzimy potencjał i konkretny efekt biznesowy zabieramy się do pracy. Wiemy, że suma drobnych, ale dobrych rozwiązań przekłada się na lepszy wynik. Tak budujemy naszą efektywność i innowacyjność. Zorganizowaliśmy hackathon Cu Valley Hack, bo jesteśmy otwarci na nowe pomysły i szukamy innowacji. Ale największym sukcesem jest to, że nie odkładamy tych pomysłów na półkę, tylko wdrażamy i wykorzystujemy w działaniu” – powiedział Adam Bugajczuk, wiceprezes ds. rozwoju KGHM.
Według władz KGHM zastosowanie nowych rozwiązań pomoże ustabilizować strat ciepła w trakcie procesu w piecu zawiesinowym i zoptymalizuje ilość przetapianej mieszaniny koncentratu miedzi. „Efektem wdrożenia algorytmu będzie nie tylko większa efektywność procesu, ale także jego automatyzacja na podstawie danych. System będzie autonomicznie dobierał parametry zmiennych regulowanych” - podano.
CuValley Hack to hackathon zorganizowany przez KGHM Polska Miedź S.A. w czerwcu tego roku. W ramach rozwijającej się Doliny Miedziowej swoje rozwiązania zgłosiło wówczas blisko 300 uczestników. Pula nagród finansowych sięgała 100 tys. zł
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.