Ponad sto osób uczestniczyło w programie "Zdrowie Bohaterom"
Prezes Stowarzyszenia Odra-Niemen Ilona Gosiewska poinformowała w poniedziałek PAP, że w drugiej edycji programu "Zdrowie Bohaterom" uczestniczyło ponad sto osób, które są związane ze stowarzyszeniem i walczyły w przeszłości o wolność Polski i sprawiedliwość.
- To są głównie kombatanci, którymi opiekujemy się od lat. Mają w swej biografii chlubną kartę walki o niepodległość i wolność Polski. W kolejnej, trzeciej edycji chcemy włączyć do tego programu również ludzi Solidarności czy Solidarności Walczącej. Granicą wieku jest ukończenie 56 lat - powiedziała Gosiewska.
Druga edycja akcji odbyła się głównie w uzdrowiskach na Dolnym Śląsku, choć były tez dwa wyjazdy dalsze: nad morze do Ustronia Morskiego oraz do Połczyna-Zdroju. Akcja była możliwa dzięki przychylności Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz finansowemu wsparciu z fundacji Orlenu oraz KGHM Polska Miedź S.A.
Kombatanci skorzystali z dwutygodniowych pobytów w sanatoriach, gdzie mieli zapewnione nie tylko noclegi i wyżywienie, ale też opiekę lekarską, zabiegi rehabilitacyjne i medyczne.
- Mamy bardzo dobre opinie z tych pobytów, dlatego zależy nam na kontynuowaniu tego pomysłu, który się sprawdził. Ograniczają nas jedynie koszty, więc szukamy finansowania na kolejne turnusy dla bohaterów i kombatantów - powiedziała Gosiewska.
Stowarzyszenie Odra-Niemen działa w Polsce i Europie Wschodniej od 2002 r.. Zapoczątkowało akcję Paczka dla Bohatera, dzięki której do Polaków na Kresach w obecnej Ukrainie, Białorusi i Litwie trafiają na święta Bożego Narodzenia paczki z żywnością i chemią gospodarczą.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.