W Parku Młodzieżowym w Świdnicy będzie więcej drzew
Inwestycja zostanie sfinansowana z pieniędzy, które pozostały po realizacji poprzednich nasadzeń w tym parku. Gdzie pojawi się nowa roślinność? To wyjaśnia Magdalena Dzwonkowska, rzecznik UM w Świdnicy:
Pieniądze miasto pozyskało z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To środki, które pozostały urzędnikom po poprzednim projekcie zazielenienia parku. Aby nie przepadły zwrócono się z prośbą o przesunięcie terminów. Miasto będzie kontynuowało prace, pilnując się dotychczasowych założeń, tłumaczy Dzwonkowska:
Propozycje zieleni przygotują projektanci. Do końca listopada zostaną ogłoszone konsultacje społeczne, gdzie wypowiedzieć się będą mogli mieszkańcy.
W Parku Młodzieżowym szczególną uwagę trzeba zwrócić na nasadzenia historyczne: "Struktura gatunkowa szaty roślinnej parku powinna być zgodna z okresem końca XIX w., dlatego w doborze gatunkowym wykorzystano gatunki rodzime z istniejącej szaty roślinnej i jako uzupełnienie - gatunki introdukowane, ale o podobnej formie i charakterze do całego założenia. Nasadzono: lipy szerokolistne, lipy drobnolistne, kasztanowce białe, dęby szypułkowe, modrzewie pospolite, czereśnie ptasie i graby pospolite. Wśród parkowej roślinności znalazły się również takie gatunki jak: mahonia pospolita, suchodrzew tatarski, jaśminowiec wonny, cis pośredni, kalina koralowa, bez koralowy, leszczyna pospolita, hortensje, śnieguliczki, dzwonki, barwinek pospolity, zawilce, liliowce, konwalia majowa, bodziszki, fuksja, narecznica samcza, śmiałek darniowy, pióropusznik strusi czy też bluszcz pospolity." - wyjaśniają przedstawiciele miasta.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.