Pewnego razu we Wrocławiu
Słuchowisko powstało na podstawie scenariusza Agnieszki Grzegorzewskiej z Legnicy, laureatki konkursu na scenariusz słuchowiska radiowego. Nagranie trwało około 2 miesięcy, pracowały nad nim dzieci z warsztatów "Dzieci mają głos" realizowanych przez Ośrodek Szkoleń Radia Wrocław.
Głównym motywem słuchowiska jest tajemnicze przygnębienie panujące wśród mieszkańców Wrocławia. Wszyscy chodzą pogrążeni w smutku. Świadkami są wrocławskie pomniki, m.in. rzeźby z Wieży Ciśnień: Małpka Gagatka i Aligator Ali, Chrobry na koniu czy też Frycek z Parku Południowego.
"Pewnego razu we Wrocławiu" (Posłuchaj):
Gagatka i Ali postanawiają pomóc ludziom i sprawić aby powrócił dobry humor. W tym celu udają się po poradę do krasnala Mądrali z Ostrowa Tumskiego, czarnego charakteru słuchowiska. Okazuje się że wszystko spowodowane jest zniknięciem dziewczyny: kompanki trytona. Oboje mieszkają w wieży i generują dobry humor z podziemi wieży. Kiedy zniknęła dziewczyna, równowaga została zachwiana.
W nagraniu dzieciom pomogli znani wrocławianie, którzy wcielili się w role narratorów. Przed mikrofonem pojawili się m.in.: Rafał Dutkiewicz, Kinga Preis, Jose Torres, Bartek Kędzierski, Lech Janerka i Radosław Ratajszczak. Z dziećmi pracował także duet reżyserski Andrzej Olejnik i nasza koleżanka redakcyjna Monika Jaworska.
Płyta ze słuchowiskiem została dołączona do Gazety Wrocławskiej (6 grudnia). Cena gazety zostaje powiększona o 1 zł. Cały dochód ze sprzedaży płyty zostanie przekazany na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.
Zobacz również:
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.