TOP5 dolnośląskich organizacji pracujących dla dzikich zwierząt
Głosowanie potrwa do soboty, 4 września, do godziny 15.30. Codziennie można oddać głos. Zwycięża organizacja , która uzbiera najwięcej punktów. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
Fundacja Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Puchaczówka
Od 7 lat oficjalnie, a wcześniej przez kilkanaście lat pokątnie/domowo, zajmują się dzikimi zwierzętami. Zaglądamy do Puchaczówki - Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt koło Wiązowa. Aneta i Marcin Marzec ratują ranne zwierzęta i jeśli tylko to możliwe wypuszczają na wolność, niektóre zostają z nimi na zawsze jak na przykład oswojony bocian. Telefon dzwoni do nich o każdej porze dnia i nocy, a oni odbierają i albo tłumaczą co trzeba zrobić, albo jadą na miejsce i przyjmują do ośrodka ranne, dzikie zwierzęta. Aneta i Marcin Marzec w otoczeniu zieleni, koło Wiązowa najpierw budowali dom dla siebie, potem okazało się, że nie mogą w nim być sami. W Puchaczówce obecnie jest około 200 zwierząt.
Fundacja Dzika Nadzieja
Fundacja Dzika Nadzieja powstała z pasji i z zapotrzebowania na pomoc dla dzikich zwierząt w okolicy Wałbrzycha. O swoich podopiecznych mówią pieszczotliwie "dzikuski". I choć od kilku lat mozolnie budują i rozwijają swój ośrodek - to nie przejdą obojętnie obok zwierzęcia w potrzebie. Na co dzień fundacja współpracuje z okolicznymi gminami i strażami miejskimi. Zdarza się, że trafiają też do nich zwierzaki przywożone nawet przez ponad 300km. Dzika Nadzieja działa dzięki darowiznom i współpracy z zaprzyjaźnionymi gabinetami weterynarii. Czasem jeśli nie może pomóc przyjmując zwierzę - służy dobrą radą i wsparciem. Obecnie główną specjalizacją fundacji są ptaki i ssaki
Gruszętnik - gołębie w potrzebie
Zaczęło się od rannego, młodego gołębia. - Zabrałem go do domu i okazał się wspaniałym, towarzyskim zwierzęciem. Niestety, nie udało się go uratować, ale dzięki niemu narodziła się ta miłość - miłość do chorych i rannych ptaków, którym niewiele osób pomaga - opowiada Jerzy Bialik, założyciel fundacji Gruszętnik. Azyl dla skrzydlatych znajduje się koło Oławy - to właśnie tu na kuracje przyjeżdżają ptaki z całej Polski.
Klekusiowo
W Tomaszowie Bolesławieckim działa Klekusiowo, Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt powstał 19 maja 2016 roku. Wszystko zaczęło się od kamery w gnieździe bocianów, od akcji ratowania zagrożonych ptaków. Dziś pan Mieczysław żuraw prowadzi instytucję ratująca dzikie zwierzęta.
Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Myśliborzu
Ratują zwierzęta od 1998 roku. Ośrodek działa przy Dolnośląskim Zespole Parków Krajobrazowych Oddział Legnica. To jedno z zaledwie dwóch takich miejsc działających na terenie byłego województwa legnickiego. Ośrodek w Myśliborzu zajmuje się odchowem i rehabilitacją ptaków i małych ssaków. Dla większości z nich jest tymczasowym azylem, dla niektórych zwierząt staje się jedynym domem. Trafiają tam zwierzęta z całej Polski. Pracownicy ośrodka w Myśliborzu ratowaniu zwierząt poświęcili całe swoje życie. Największy nacisk kładą jednak na to, by dzielić się tą zdobytą przez lata wiedzą z innymi.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.